09 lutego 2018
20:49
Adam Bucholz
PK w Iron Mountain: Treningi dla Graneruda i Lindvika

Halvor Egner Granerud był najlepszy w pierwszej serii treningowej przed weekendowymi zawodami Pucharu Kontynentalnego w Iron Mountain (HS133). Reprezentant Norwegii oddał skok na odległość 130,5 m. Drugi był Jakub Wolny (129 m). W drugim treningu pierwsze miejsce zajął Marius Lindvik (138,5 m).

W pierwszej serii treningowej najlepszy okazał się Halvor Egner Granerud. Norweg uzyskał odległość 130,5 m i wyprzedził Jakuba Wolnego (129 m) oraz Bora Pavlovcica (133,5 m). Czwarty był Manuel Poppinger (127,5 m), a piąty - mistrz świata juniorów, Marius Lindvik (127,5 m).

Na kolejnych pozycjach sklasyfikowani zostali Nejc Dezman (129,5 m), Ulrich Wohlgenannt (131,5 m), Anze Lanisek (128 m) i Florian Altenburger (124 m). Pierwszą dziesiątkę uzupełnił Robin Pedersen (124,5 m).

Piętnaste miejsce zajął Aleksander Zniszczoł (114 m), dwudziesty drugi był Klemens Murańka (99 m), zaś dwudziesty czwarty - Przemysław Kantyka (102 m).

W trakcie serii kilkukrotnie dochodziło do zmiany belki startowej. Próby oddało 35 z 41 zawodników.

[reklama]

Drugi trening należał do Mariusa Lindvika (138,5 m), który okazał się lepszy od Halvora Egnera Graneruda (132,5 m) oraz Anze Laniska (138 m). Tuż za czołową trójką znaleźli się Stefan Huber (133 m), Robert Kranjec (142,5 m) oraz Nejc Dezman (128 m).

Siódmy był Philipp Aschenwald (124,5 m), ósmy Daniel Huber (132,5 m), dziewiąty Bor Pavlovcic (128 m), natomiast dziesiąty - Florian Altenburger (133 m). Jedenastą lokatę zajął Jakub Wolny z wynikiem 117 m.

Dwudziesty pierwszy był Klemens Murańka (115 m), na dwudziestej czwartej pozycji sklasyfikowany został Aleksander Zniszczoł (114 m), a trzy lokaty niżej uplasował się Przemysław Kantyka (113,5 m).

W drugiej serii również zawodnicy startowali z kilku różnych długości najazdu. Próby oddało 35 skoczków.

Początek sobotniego konkursu o 20:00 czasu polskiego. Rywalizację poprzedzi seria próbna (18:00).

Wyniki na żywo będziecie mogli śledzić za pośrednictwem relacji LIVE FIS >>

Wyniki I treningu PK w Iron Mountain (HS133); 09.02.2018
lp.nrzawodnikkrajodl.nota
1 1 GRANERUD, Halvor Egner 130.5 51.4
2 7 WOLNY, Jakub 129.0 44.5
3 33 PAVLOVCIC, Bor 133.5 43.3
4 6 POPPINGER, Manuel 127.5 43.2
5 39 LINDVIK, Marius 127.5 41.1
6 40 DEZMAN, Nejc 129.5 38.3
7 26 WOHLGENANNT, Ulrich 131.5 37.7
8 37 LANISEK, Anze 128.0 35.0
9 28 ALTENBURGER, Florian 124.0 29.9
10 25 PEDERSEN, Robin 124.5 28.4
11 21 HUBER, Stefan 115.5 23.2
12 36 ASCHENWALD, Philipp 116.0 18.6
13 31 RINGEN, Sondre 113.5 18.0
14 16 SAKALA, Filip 108.0 15.4
15 27 ZNISZCZOL, Aleksander 114.0 14.1
16 29 TEPES, Jurij 112.0 14.1
17 14 BRASME, Paul 112.0 12.7
18 35 NAGLIC, Tomaz 115.5 10.7
19 11 AUNE, Joakim 104.5 8.6
20 22 ZUPANCIC, Miran 107.5 5.8
21 32 KRANJEC, Robert 101.0 4.4
22 17 MURANKA, Klemens 99.0 1.5
23 30 HUBER, Daniel 101.0 -0.2
24 23 KANTYKA, Przemyslaw 102.0 -0.9
25 12 STEINER, Maximilian 101.0 -5.7
26 13 SOUKUP, Matthew 94.5 -8.9
27 8 VARESCO, Daniele 94.5 -12.8
28 5 CONTAMINE, Mathis 87.5 -19.7
29 34 HAUER, Joachim 93.0 -24.7
30 9 VANCURA, Tomas 81.0 -25.3
31 15 ROCH DUPLAND, Thomas 90.0 -26.9
32 10 MAURER, Joshua 85.0 -31.4
33 2 LAUCHLAN, Nigel 78.0 -40.7
34 4 BROWN, A J 68.0 -42.5
35 3 MATTOON, Nicholas 70.0 -49.5

Wyniki II treningu PK w Iron Mountain (HS133); 09.02.2018
lp.nrzawodnikkrajodl.nota
1 39 LINDVIK, Marius 138.5 67.3
2 1 GRANERUD, Halvor Egner 132.5 64.9
3 37 LANISEK, Anze 138.0 64.3
4 21 HUBER, Stefan 133.0 61.3
5 32 KRANJEC, Robert 142.5 61.1
6 40 DEZMAN, Nejc 128.0 55.0
7 36 ASCHENWALD, Philipp 124.5 49.7
8 30 HUBER, Daniel 132.5 48.9
9 33 PAVLOVCIC, Bor 128.0 48.7
10 28 ALTENBURGER, Florian 133.0 48.3
11 7 WOLNY, Jakub 117.0 46.1
12 31 RINGEN, Sondre 129.0 42.3
13 22 ZUPANCIC, Miran 128.5 38.7
14 29 TEPES, Jurij 123.5 37.3
15 12 STEINER, Maximilian 122.5 36.6
16 26 WOHLGENANNT, Ulrich 124.0 31.1
17 11 AUNE, Joakim 116.0 30.4
18 6 POPPINGER, Manuel 114.5 28.5
19 34 HAUER, Joachim 110.5 23.1
20 35 NAGLIC, Tomaz 113.0 22.6
21 17 MURANKA, Klemens 115.0 21.9
22 25 PEDERSEN, Robin 115.5 21.4
23 5 CONTAMINE, Mathis 116.5 20.1
24 27 ZNISZCZOL, Aleksander 114.0 19.8
25 16 SAKALA, Filip 112.5 16.1
26 14 BRASME, Paul 116.0 15.6
27 23 KANTYKA, Przemyslaw 113.5 15.2
28 13 SOUKUP, Matthew 113.0 12.9
29 15 ROCH DUPLAND, Thomas 103.5 5.8
30 8 VARESCO, Daniele 99.5 0.3
32 4 BROWN, A J 93.0 -15.2
33 2 LAUCHLAN, Nigel 83.0 -26.5
34 10 MAURER, Joshua 81.5 -30.5
35 3 MATTOON, Nicholas 78.0 -37.3