09 lutego 2018
17:42
Anna Karczewska
LOTOS Cup 2018: W drugiej edycji walczyć będą w Zakopanem

W dniach 10-11 lutego 2018 roku rozegrana zostanie druga tej zimy edycja Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich "Szukamy Następców Mistrza" - LOTOS Cup 2018 w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Tym razem areną zmagań podczas zawodów LOTOS Cup 2018 będą skocznie narciarskie oraz trasy biegowe w Zakopanem.

Rywalizacja w zimowej stolicy Polski podzielona została na dwa dni. W sobotę i w niedzielę tradycyjnie już w ośmiu kategoriach wiekowych powalczą skoczkinie oraz skoczkowie narciarscy. Natomiast w niedzielę w pięciu kategoriach wystartują kombinatorzy norwescy.

To właśnie w Zakopanem dwuboiści zainaugurują sezon zimowy, ponieważ ze względu na niekorzystne warunki pogodowe, przed trzema tygodniami nie mieli okazji walczyć o pierwsze medale zawodów LOTOS Cup 2018. W tym roku już po raz ósmy kombinatorzy norwescy rywalizować będą zawodach tego cyklu.

Podczas pierwszej edycji zawodów LOTOS Cup 2018 w Szczyrku zmagania zdominowali reprezentanci klubu TS Wisła Zakopane, którzy są liderami klasyfikacji generalnej cyklu aż w czterech kategoriach wiekowych – Junior E, Junior D, Junior C oraz Junior A.

W Juniorze E z sumą 180 punktów prowadzi Kacper Jarząbek. Wśród Młodziczek liderką jest Marcelina Bełtowska z zakopiańskiego AZS-u. W Juniorze D w Szczyrku bezkonkurencyjny był Jan Rzadkosz. W kategorii Junior C liderami cyklu są Mateusz Jarosz oraz Krystian Zygmuntowicz (LKS Poroniec Poronin). W Juniorkach z kompletem zwycięstw prowadzi Joanna Kil z klubu AZS Zakopane. W Juniorze B liderem jest Mateusz Gruszka, który również reprezentuje barwy zakopiańskiego AZS-u. Natomiast w kategorii Junior A dwukrotnie w Szczyrku zwyciężył Dawid Jarząbek.

Kalendarz zawodów LOTOS Cup 2018:

Edycja 1. Szczyrk Skalite 19-21.01.2018

Edycja 2. COS Zakopane 10-11.02.2018

Edycja 3. COS Zakopane 23-25.02.2018

Edycja 4. TBC

[reklama]

Z inicjatywy Polskiego Związku Narciarskiego i Grupy LOTOS S.A. od 2004 r. prowadzony jest Narodowy Program Rozwoju Skoków Narciarskich "Szukamy Następców Mistrza" - LOTOS Cup. Jest to największe sportowo-społeczne przedsięwzięcie w historii polskiego narciarstwa. W program zaangażowane są wszystkie liczące się kluby w Polsce z sekcją skoków narciarskich i kombinacji norweskiej. Nieprzerwanie od 2005 r. w ramach programu organizowane są zawody z cyklu LOTOS Cup. Celem programu jest promocja i rozwój skoków narciarskich dzieci i młodzieży oraz poszukiwanie największych talentów wśród młodych skoczków oraz kombinatorów norweskich. Już dziś wychowankowie programu godnie reprezentują Polskę na najważniejszych międzynarodowych zawodach - m.in. Maciej Kot, Dawid Kubacki, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł oraz Klemens Murańka.

Grupa LOTOS jest fundatorem sprzętu sportowego dla klubów narciarskich. W latach 2004-2017 przekazała skoczkom z dziewiętnastu klubów całej Polski 287 kompletów nart z wiązaniami, 220 kombinezonów, 100 kasków i 236 par butów skokowych. Rokrocznie po zakończeniu cyklu zawodów

LOTOS Cup fundowane są stypendia i nagrody dla najlepszych młodych skoczków, którzy zwyciężyli w klasyfikacji generalnej całego turnieju. Po zakończeniu sezonu 2013/14 raz pierwszy w historii specjalne stypendia finansowe otrzymali trenerzy klubowi pracujący z uczestnikami zawodów LOTOS Cup. Od tej pory te stypendia są przyznawane co rok.

Więcej informacji na temat programu LOTOS Cup można znaleźć na:

http://pzn.pl/lotos-cup/aktualnosci/

http://szukamynastepcowmistrza.lotos.pl/