LPK Pań w Oslo: Althaus wygrywa konkurs i cały cykl, Rajda piętnasta

• 2018-09-16 10:44

Katharina Althaus zwyciężczynią Letniego Pucharu Kontynentalnego pań w 2018 roku. Wicemistrzyni olimpijska wygrała finałowe zawody w Oslo (HS106) po skokach na odległość 102 m i 96,5 m. Piętnaste miejsce w konkursie zajęła Kinga Rajda (85,5 m i 86 m).

Na półmetku rywalizacji na Midtstubakken prowadziła Katharina Althaus. Wicemistrzyni olimpijska z Pjongczangu poszybowała na 102 metr i wyprzedzała o 9,2 pkt. drugą Japonkę Kaori Iwabuchi (99 m). Trzecia była kolejna Niemka, Ramona Straub (100 m). Tuż za nią plasowały się Juliane Seyfarth (90,5 m), Yuka Seto (91 m) oraz Anna Szpiniewa (89 m).

Na piętnastej pozycji sklasyfikowana była Kinga Rajda. Reprezentantka Polski oddała skok na odległość 85,5 m.

Pierwsza runda konkursowa została przeprowadzona z 15., 13. oraz 12. platformy.

W finale Katharina Althaus uzyskała rezultat 96,5 m i odniosła drugie zwycięstwo w Oslo. Niemka pokonała drugą Kaori Iwabuchi (96,5 m) różnicą 21,5 pkt. Na najniższym stopniu podium stanęła Ramona Straub (95,5 m). Tuż za czołową trójką sklasyfikowane zostały Juliane Seyfarth (100,5 m), Yuka Seto (94,5 m) i Carina Vogt (94,5 m).

Kinga Rajda po finałowej próbie na odległość 86 metrów utrzymała piętnaste miejsce.

Finałową serię rozegrano z 15., 13. i 12. belki startowej.

Triumfatorką Letniego Pucharu Kontynentalnego pań w 2018 roku została Katharina Althaus (200 pkt.). Niemka wygrała oba konkursy w Oslo i zwyciężyła z przewagą 40 punktów nad Kaori Iwabuchi (160 pkt.). Trzecie miejsce zajęły ex aequo Juliane Seyfarth i Ramona Straub (po 110 pkt.). Na czternastej pozycji w klasyfikacji generalnej sklasyfikowana została Kinga Rajda (36 pkt.).

Inauguracyjne zawody zimowego Pucharu Kontynentalnego pań rozegrane zostaną w dniach 14-15 grudnia w Notodden (HS100).

Zobacz końcową klasyfikację generalną Letniego Pucharu Kontynentalnego Pań 2018 >>

oglądalność: (3577) komentarze: (0)