23 października 2018
10:51
Dominik Formela
Kamil Stoch Królem Nart 2017/2018

Kamil Stoch, już po raz drugi w karierze, został doceniony przez dziennikarzy tworzących zgromadzenie Forum Nordicum. To właśnie wyczyny Polaka na światowych skoczniach wyróżniono tytułem Króla Nart 2017/2018. Tegoroczna gala odbyła się w austriackim Seefeld.

Forum Nordicum zostało powołane do życia w 1980 roku, a jego inicjatorami byli Austriak Willi Ahstl oraz Niemcy Werner Kirchhofer i Bruno Morawetz. W latach 2001 oraz 2003 tytułem Króla Nart uhonorowano Adama Małysza, natomiast w 2014 roku, po zdobyciu dwóch złotych krążków olimpijskich w Soczi i pierwszej Kryształowej Kuli, nagrodzony został również Kamil Stoch. Przed rokiem nagroda powędrowała do Stefana Krafta z Austrii, podwójnego mistrza świata z Lahti.

Reprezentant Polski drugą statuetkę odebrał w Seefeld, gdzie już 19 lutego rozpoczną się Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym 2019. Pełny program zawodów skoczków narciarskich znajdziecie >>>TUTAJ<<<.

[reklama]

Przypomnijmy, iż minionej zimy Stoch m.in. sięgnął po trzecie olimpijskie złoto, w Planicy odebrał drugą Kryształową Kulę, a na przełomie grudnia i stycznia zdominował 66. Turniej Czterech Skoczni, podczas którego wyrównał rekord Svena Hannawalda, wygrywając zawody na wszystkich obiektach.

Członkowie Forum Nordicum w tym roku wyróżnili też Dario Colognę ze Szwajcarii. Biegacz narciarski w Korei Południowej zdobył złoty medal na trzecich zimowych igrzyskach olimpijskich z rzędu, a cykl Pucharu Świata zakończył na 2. pozycji.