31 października 2018
20:55
Adam Bucholz
Limity startowe na 3. period PŚ i PK 2018/2019

Wielkimi krokami zbliża się sezon zimowy w skokach narciarskich. Warto tym samym przyjrzeć się limitom startowym na pierwszy okres zmagań na śniegu. Reprezentacja Polski będzie mogła wystawić sześciu zawodników w Pucharze Świata oraz pięciu w Pucharze Kontynentalnym.

Puchar Świata:

Zgodnie z klasyfikacją rankingu WRL, liczbę sześciu zawodników na trzeci period Pucharu Świata otrzymały reprezentacje Austrii, Japonii, Niemiec, Norwegii, Polski i Słowenii.

Dodatkowe miejsca za wyniki z 2. periodu Letniego Pucharu Kontynentalnego przypadły z kolei Austrii (Philipp Aschenwald), Słowenii (Zak Mogel) i Niemcom (David Siegel). Tym samym trenerzy Andreas Felder, Gorazd Bertoncelj i Werner Schuster będą mogli wystawić aż siedmiu swoich podopiecznych podczas pierwszych konkursów Pucharu Świata 2018/2019.

Limity na III period Pucharu Świata 2018/2019
(Wisła, Ruka, Niżny Tagił, Titisee-Neustadt, Engelberg)
KrajLimit
Austria 7
Niemcy 7
Słowenia 7
Japonia 6
Norwegia 6
Polska 6
Czechy 4
Rosja 4
Szwajcaria 4
Bułgaria 3
Kanada 3
Stany Zjednoczone 3
Włochy 3
Pozostałe kraje 2

[reklama]

Puchar Kontynentalny:

Zgodnie z najnowszym rankingiem CRL po zakończeniu Letniego Pucharu Kontynentalnego 2018, limit 6 miejsc na trzeci period zimowego PK 2018/2019 uzyskały reprezentacje Austrii, Niemiec, Norwegii i Słowenii.

Dzięki wynikom z drugiego periodu cyklu FIS Cup (na który złożyły się wyłącznie konkursy w Rasnovie), dodatkowe miejsca na trzeci okres startowy Pucharu Kontynentalnego wywalczyły drużyny Japonii (Ren Nikaido), Niemiec (Johannes Schubert) i Austrii (Jan Hoerl).

W porównaniu z 2. okresem startowym LPK, zmniejszony został limit reprezentacji Polski. Trener Maciej Maciusiak w pierwszych zawodach zimowego PK w Lillehammer oraz Ruce będzie mógł wystawić pięciu zawodników.

Limity na III period Pucharu Kontynentalnego 2018/2019
(Lillehammer, Ruka)
KrajLimit
Austria 7
Niemcy 7
Norwegia 6
Słowenia 6
Polska 5
Japonia 4
Pozostałe kraje 3