02 listopada 2018
21:49
Tadeusz Mieczyński
Dawid Kubacki: Przyniesiemy kibicom sporo emocji

Dawid Kubacki w miniony weekend sięgnął po swój czwarty indywidualny tytuł mistrza Polski w skokach narciarskich na igelicie. Mimo wysokiej dyspozycji, skoczek pochodzący z Nowego Targu zastrzega jednak, że nie zamierza pompować balonika oczekiwań.

- Bardzo się cieszę z tego tytułu. Wiedziałem, że stać mnie na bardzo dobre skoki, ale w czasie zgrupowania, poprzedzającego te mistrzostwa, różnie z tym bywało. Sprawa tytułu nie była więc oczywista, jednak walczyłem do końca i ta walka się opłaciła - mówi 28-latek.

Czy koniec października to odpowiedni moment na rozstrzyganie kwestii letniego mistrza kraju? - Terminy takich zawodów niełatwo jest upchnąć w napiętym kalendarzu. To, że odbyły się one w takim okresie, mnie osobiście jakoś bardzo nie dziwi. Czy to dziwnie, skakać w Letnich Mistrzostwach Polski na torach lodowych? Dziwnie to by było, gdybyśmy już skakali na śniegu - śmieje się nasz reprezentant.

[reklama]

- Uważam, że okres przygotowawczy wykorzystaliśmy w stu procentach i jesteśmy gotowi na rywalizację w Pucharze Świata. O swoją dyspozycję też jestem spokojny i wierzę, że jako drużyna przyniesiemy kibicom sporo emocji tej zimy - kontynuuje zespołowy mistrz świata z 2017 roku.

- Miałem wcześniej małe problemy z kolanem, ale sytuacja jest stabilna już od dłuższego czasu i jak widać nie przeszkadza mi to w oddawaniu dobrych skoków. Czekam już na pierwsze starty, chyba jak każdy zawodnik, ale podchodzę do tego na spokojnie i nie "pompuję balonika". Mój cel jest niezmienny od dawna, czyli dwa dobre skoki w każdym konkursie i tylko to pozwoli mi na osiąganie najlepszych wyników - uważa członek kadry A.

Stefan Horngacher przygotował dużo nowinek w tegorocznym okresie treningowym? - Tak naprawdę w każdym roku są wprowadzane jakieś drobne zmiany, które nie pozwalają nam się nudzić na treningach, ale też lepiej znamy system szkolenia i to umożliwia nam optymalne wykorzystanie wszystkich możliwości. Z roku na rok pracuję nad tym, żeby być jeszcze lepszym zawodnikiem i wiem, że ta praca przynosi efekty!