29 listopada 2018
20:21
Adam Bucholz
PŚ Pań w Lillehammer: Treningi dla Klinec i Kleven

Ema Klinec okazała się najlepsza w pierwszej serii treningowej przed kwalifikacjami do inauguracyjnego konkursu Pucharu Świata pań w Lillehammer (HS98). Reprezentantka Słowenii oddała skok na odległość 91,5 m. W drugiej rundzie pierwsze miejsce zajęła Norweżka Thea Sofie Kleven (94 m).

W pierwszym treningu najdłuższą odległość - 91,5 m - uzyskały dwie zawodniczki. Ema Klinec oddawała jednak swoją próbę w gorszych warunkach wietrznych niż Norweżka Maren Lundby, dzięki czemu to Słowenka okazała się najlepsza w tej rundzie. Trzecia była Niemka Katharina Althaus (86,5 m) przed swoją rodaczką, Ramoną Straub (83 m).

Na kolejnych pozycjach sklasyfikowane zostały Nika Kriznar (84,5 m), Yuka Seto (85 m), Silje Ospeth (89,5 m), Juliane Seyfarth (86 m) i Haruka Iwasa (83,5 m). Czołową dziesiątkę zamknęła Daniela Iraschko-Stolz (93 m).

Z dobrej strony w treningu zaprezentowały się reprezentantki Polski. Dwudziesta trzecia była Kinga Rajda (72,5 m), natomiast trzydziesta - Kamila Karpiel (73,5 m). Słabiej poszło z kolei Annie Twardosz (68 m), która zajęła czterdziestą szóstą lokatę.

Pierwszą serię treningową rozegrano z 12 i 14. belki startowej. Z oddania skoku zrezygnowała m.in. Japonka Sara Takanashi.

[reklama]

W drugiej rundzie najdalej poszybowała Thea Sofie Kleven (94 m). Norweżka zdołała tym samym wyprzedzić Evę Pinkelnig (90 m), Nikę Kriznar (86 m), Pauline Hessler (92 m) oraz Ursę Bogataj (86,5 m).

Na kolejnych pozycjach w pierwszej dziesiątce sklasyfikowane zostały Ema Klinec (89 m), Lara Malsiner (82 m), Sofja Tichonowa (86,5 m), Lidija Jakowlewa (86 m) oraz Lea Lemare (80,5 m).

Wszystkie reprezentantki Polski zmieściły się w czołowej czterdziestce serii. Dwudziesta trzecia była Kamila Karpiel (70,5 m), trzydziesta pierwsza Anna Twardosz (70,5 m), natomiast trzydziesta czwarta - Kinga Rajda (74 m).

Drugi trening przeprowadzono z 16. platformy, zaś z oddania skoku zrezygnowało wiele czołowych zawodniczek ubiegłej zimy, m.in. Maren Lundby, Katharina Althaus i Sara Takanashi.

Wkrótce w Lillehammer rozpoczną się kwalifikacje do piątkowego konkursu.

Wyniki na żywo będziecie mogli śledzić za pośrednictwem relacji LIVE FIS >>

lub relacji Berkutschi >>

Wyniki I treningu PŚ Pań w Lillehammer (HS98); 29.11.2018
lp.nrimię i nazwiskokrajodl.belkakm/hkomp.nota
1 53 KLINEC Ema 91.5 14 85.9 -0.2 51.6
2 62 LUNDBY Maren 91.5 14 85.8 -3.1 48.7
3 61 ALTHAUS Katharina 86.5 14 86.4 3.4 45.2
4 50 STRAUB Ramona 83.0 14 85.3 7.1 41.9
5 54 KRIZNAR Nika 84.5 14 86.3 2.1 39.9
6 51 SETO Yuka 85.0 14 86.6 0.4 39.2
7 44 OPSETH Silje 89.5 14 86.1 -8.8 39.0
8 52 SEYFARTH Juliane 86.0 14 85.7 -2.6 38.2
9 32 IWASA Haruka 83.5 14 86.4 1.3 37.1
10 57 IRASCHKO-STOLZ Daniela 83.0 14 85.2 1.1 35.9
11 25 IAKOVLEVA Lidiia 83.5 14 86.0 -4.3 31.5
12 35 RUNGGALDIER Elena 82.0 14 85.7 -2.9 29.9
13 28 PINKELNIG Eva 80.0 14 84.0 -2.2 26.6
14 59 ITO Yuki 74.5 14 85.4 8.1 25.9
14 48 IWABUCHI Kaori 77.0 14 85.5 3.1 25.9
16 47 STROEM Anna Odine 78.5 14 85.8 -1.5 24.3
17 31 KUSTOVA Alexandra 72.0 14 85.9 10.8 23.6
18 34 BARANTCEVA Aleksandra 73.0 14 85.6 7.8 22.6
19 40 MORAT Lucile 72.5 14 85.7 8.5 22.3
20 58 VOGT Carina 76.5 14 86.2 -0.9 20.9
21 36 CLAIR Julia 76.5 14 85.1 -1.2 20.6
22 38 BRECL Jerneja 78.0 14 86.0 -4.6 20.2
23 12 RAJDA Kinga 72.5 14 85.3 5.2 19.0
24 41 LEMARE Lea 73.5 14 84.8 2.3 18.1
25 15 AVOCAT GROS Oceane 74.5 14 85.0 -1.1 16.7
26 49 SEIFRIEDSBERGER Jacqueline 74.5 14 86.1 -1.4 16.4
26 37 RUPPRECHT Anna 78.5 14 85.7 -9.4 16.4
28 11 MARUYAMA Nozomi 69.0 14 84.8 9.4 16.2
29 2 BLAZKOVA Barbora 71.0 12 83.7 -7.7 14.3
30 26 GERAGHTY-MOATS Tara 75.5 14 85.0 -5.9 13.9
30 14 KARPIEL Kamila 73.5 14 86.2 -1.9 13.9
32 22 HESSLER Pauline 74.0 14 86.4 -3.0 13.8
33 55 BOGATAJ Ursa 77.0 14 85.8 -9.1 13.7
34 39 HARALAMBIE Daniela 73.5 14 85.6 -4.5 11.3
35 30 LI Xueyao 68.0 14 84.9 6.4 11.2
35 4 FORSSTROEM Susanna 67.0 12 84.4 -2.8 11.2
37 3 MOBERG Astrid 58.0 12 84.2 14.5 10.5
38 18 BRAATEN Ingebjoerg Saglien 70.5 14 85.0 0.5 10.3
39 45 ROGELJ Spela 73.0 14 85.3 -6.2 8.6
40 16 WESTMAN Frida 66.0 14 85.2 7.5 8.3
41 6 KLEVEN Thea Sofie 60.5 12 84.1 6.0 7.0
42 7 INDRACKOVA Karolina 63.5 12 83.5 -4.7 2.3
43 29 KABLUKOVA Ksenia 65.5 14 85.3 1.8 1.6
43 24 ROESTAD Karoline 56.0 14 85.7 20.8 1.6
45 21 MILITARU Carina Alexandra 63.5 14 84.5 4.7 0.5
46 56 HOELZL Chiara 60.0 14 83.9 6.6 0.0
46 46 MALSINER Lara 43.0 14 85.1 16.2 0.0
46 42 KYKKAENEN Julia 61.0 14 83.4 -0.5 0.0
46 33 VTIC Maja 50.0 14 85.2 -1.4 0.0
46 23 SHISHKINA Veronika 42.0 14 84.2 5.9 0.0
46 20 SHPYNEVA Anna 62.0 14 84.0 1.6 0.0
46 19 VOROS Virag 55.5 14 85.8 -2.6 0.0
46 17 TWARDOSZ Anna 68.0 14 85.7 -6.7 0.0
46 13 PTACKOVA Stepanka 60.5 14 85.3 -0.6 0.0
46 10 MA Tong 56.5 14 85.1 0.5 0.0
46 9 TERVAHARTIALA Julia 59.5 12 84.4 -1.3 0.0
46 5 SDERZHIKOVA Valentina 56.0 12 84.2 -2.4 0.0
46 1 TRAMBITAS Andreea Diana 52.0 12 83.7 -7.4 0.0
8 TUKHTAEVA Alina DNS
27 ENGLUND Nita DNS
43 TIKHONOVA Sofia DNS
60 TAKANASHI Sara DNS

Wyniki II treningu PŚ Pań w Lillehammer (HS98); 29.11.2018
lp.nrimię i nazwiskokrajodl.belkakm/hkomp.nota
1 6 KLEVEN Thea Sofie 94.0 16 86.6 -0.4 67.6
2 28 PINKELNIG Eva 90.0 16 85.6 -2.8 57.2
3 54 KRIZNAR Nika 86.0 16 86.8 4.5 56.5
4 22 HESSLER Pauline 92.0 16 86.7 -10.1 53.9
5 55 BOGATAJ Ursa 86.5 16 86.4 -0.2 52.8
6 53 KLINEC Ema 89.0 16 86.1 -5.6 52.4
7 46 MALSINER Lara 82.0 16 86.5 7.2 51.2
8 43 TIKHONOVA Sofia 86.5 16 86.7 -3.8 49.2
9 25 IAKOVLEVA Lidiia 86.0 16 87.0 -3.8 48.2
10 41 LEMARE Lea 80.5 16 86.7 4.0 45.0
11 56 HOELZL Chiara 82.0 16 86.2 -0.1 43.9
12 35 RUNGGALDIER Elena 78.5 16 86.3 6.0 43.0
13 31 KUSTOVA Alexandra 80.5 16 86.4 -0.4 40.6
14 38 BRECL Jerneja 78.0 16 86.9 4.1 40.1
15 47 STROEM Anna Odine 73.0 16 86.9 13.6 39.6
16 32 IWASA Haruka 77.0 16 87.0 4.4 38.4
17 44 OPSETH Silje 78.0 16 87.0 2.1 38.1
18 45 ROGELJ Spela 79.0 16 85.9 -1.1 36.9
18 11 MARUYAMA Nozomi 81.0 16 85.9 -5.1 36.9
20 48 IWABUCHI Kaori 80.0 16 85.7 -3.3 36.7
21 27 ENGLUND Nita 75.5 16 86.6 2.4 33.4
22 7 INDRACKOVA Karolina 71.5 16 86.0 9.1 32.1
23 14 KARPIEL Kamila 70.5 16 86.5 10.9 31.9
24 29 KABLUKOVA Ksenia 76.5 16 86.6 -1.4 31.6
25 33 VTIC Maja 73.0 16 85.7 2.6 28.6
26 26 GERAGHTY-MOATS Tara 75.0 16 86.3 -1.7 28.3
27 9 TERVAHARTIALA Julia 68.5 16 86.9 9.0 26.0
28 40 MORAT Lucile 65.0 16 86.4 14.3 24.3
29 15 AVOCAT GROS Oceane 75.0 16 86.2 -5.9 24.1
30 49 SEIFRIEDSBERGER Jacqueline 75.5 16 0.0 -8.6 22.4
31 17 TWARDOSZ Anna 70.5 16 87.1 0.9 21.0
32 39 HARALAMBIE Daniela 71.0 16 86.6 -4.3 17.7
33 3 MOBERG Astrid 63.0 16 85.6 11.3 17.3
34 12 RAJDA Kinga 74.0 16 85.7 -11.0 17.0
35 5 SDERZHIKOVA Valentina 66.0 16 86.4 4.0 16.0
36 18 BRAATEN Ingebjoerg Saglien 69.0 16 86.3 -2.6 15.4
37 24 ROESTAD Karoline 61.0 16 86.6 12.2 14.2
38 16 WESTMAN Frida 65.0 16 86.9 3.7 13.7
39 13 PTACKOVA Stepanka 70.0 16 86.4 -6.9 13.1
40 30 LI Xueyao 68.5 16 85.9 -5.1 11.9
41 10 MA Tong 62.0 16 86.8 7.8 11.8
42 34 BARANTCEVA Aleksandra 65.5 16 0.0 0.3 11.3
43 2 BLAZKOVA Barbora 66.5 16 85.8 -1.9 11.1
44 42 KYKKAENEN Julia 60.5 16 86.0 9.6 10.6
45 20 SHPYNEVA Anna 63.0 16 84.5 2.1 8.1
46 4 FORSSTROEM Susanna 62.5 16 86.0 -3.9 1.1
47 21 MILITARU Carina Alexandra 62.5 16 85.0 -4.3 0.7
48 19 VOROS Virag 52.0 16 86.6 16.2 0.2
49 23 SHISHKINA Veronika 58.5 16 84.5 1.9 0.0
49 1 TRAMBITAS Andreea Diana 49.0 16 84.8 14.0 0.0
8 TUKHTAEVA Alina DNS
37 RUPPRECHT Anna DNS
50 STRAUB Ramona DNS
51 SETO Yuka DNS
52 SEYFARTH Juliane DNS
58 VOGT Carina DNS
60 TAKANASHI Sara DNS
61 ALTHAUS Katharina DNS
62 LUNDBY Maren DNS