29 listopada 2018
21:00
Adam Bucholz
Bez Simona Ammanna w Niżnym Tagile

Czterokrotny mistrz olimpijski, Simon Ammann nie weźmie udziału w nadchodzących zawodach Pucharu Świata w Niżnym Tagile (HS134). Reprezentant Szwajcarii postanowił poświęcić nadchodzący czas na spokojny trening.

Początek 40. edycji Pucharu Świata w skokach narciarskich nie potoczył się po myśli mistrza świata z Sapporo. W Wiśle zajął 47. miejsce, a w pierwszym konkursie w Ruce był trzydziesty siódmy. Szwajcar nie przebrnął nawet kwalifikacji do drugich zawodów na Rukatunturi.

Tak słabego początku sezonu Ammann nie miał od osiemnastu lat, kiedy to na inaugurację Pucharu Świata 2000/2001 dwukrotnie nie przeszedł kwalifikacji w Kuopio, a w trzecim konkursie na obiekcie Puijo zajął 41. lokatę.

[reklama]

Jak informują lokalne media, zdobywca Kryształowej Kuli postanowił nie brać udziału w nadchodzących zawodach, które rozegrane zostaną w Niżnym Tagile (1-2 grudnia). Simon Ammann ma przeznaczyć ten czas na spokojny trening i próby odbudowania swojej formy.

Czterokrotny mistrz olimpijski ma powrócić do pucharowej rywalizacji w Titisee-Neustadt (8-9 grudnia). Tydzień później rozegrane zostaną zawody w Engelbergu (15-16 grudnia).