30 listopada 2018
14:36
Adam Bucholz
PŚ w Niżnym Tagile: D. Prevc i Leyhe najlepsi na treningu

Domen Prevc był najlepszy w pierwszej serii treningowej przed kwalifikacjami do sobotniego konkursu Pucharu Świata w Niżnym Tagile (HS134). Reprezentant Słowenii oddał skok na odległość 131,5 m. W drugiej rundzie pierwsze miejsce uzyskał Niemiec Stephan Leyhe (134 m).

W pierwszym treningu najwyższą notę punktową uzyskał Domen Prevc (131,5 m). Słoweniec o zaledwie 0,1 punktu wyprzedził lidera Pucharu Świata, Ryoyu Kobayashiego (130 m). Tuż za nimi uplasowali się Norwegowie, Johann Andre Forfang (135 m) i Robert Johansson (130,5 m). Piąty był Niemiec Stephan Leyhe (127 m), a szósty - najlepszy z Polaków, Dawid Kubacki (129,5 m).

Pierwszą dziesiątkę serii uzupełnili Timi Zajc (126 m), Stefan Kraft (133 m), Roman Siergiejewicz Trofimow (141,5 m) oraz Władimir Zografski (125,5 m).

Na czternastym miejscu trening zakończył Kamil Stoch (123 m), a tuż za nim znalazł się Stefan Hula (125,5 m). Dwudziesty pierwszy był Piotr Żyła (121 m), dwudziesty ósmy Maciej Kot (129 m), a trzydziesty Jakub Wolny (119,5 m).

Pierwszą serię treningową rozegrano z 5., 4., 3., 2. i 1. belki startowej.

[reklama]

W drugiej rundzie najlepszy okazał się Stephan Leyhe (134 m). Tuż za Niemcem sklasyfikowani zostali Robert Johansson (130 m) oraz Piotr Żyła (126 m). Czwarty był Daniel Huber (135 m), a piąty Stefan Kraft (127 m).

W czołowej dziesiątce rundy znaleźli się również Jernej Damjan (132,5 m), Richard Freitag (126 m), Daniel Andre Tande (128,5 m), Markus Eisenbichler (127 m) oraz Viktor Polasek (127,5 m).

Siedemnaste miejsce zajął Dawid Kubacki z wynikiem 123,5 m. Dwudziesty był Maciej Kot (126 m), dwudziesty drugi Kamil Stoch (115,5 m), pięćdziesiąty Jakub Wolny (106,5 m), natomiast pięćdziesiąty pierwszy - Stefan Hula (109,5 m).

Lider Pucharu Świata, Ryoyu Kobayashi uzyskał rezultat 112 metrów i był dwudziesty szósty.

Drugą rundę przeprowadzono z 3., 2. i 1. platformy.

Początek kwalifikacji o 15:45 czasu polskiego. Transmisję przeprowadzi Eurosport 1.

Wyniki na żywo będziecie mogli śledzić za pośrednictwem relacji LIVE FIS >>

lub relacji Berkutschi >>

Wyniki I treningu PŚ w Niżnym Tagile (HS134); 30.11.2018
lp.nrimię i nazwiskokrajodl.belkakm/hkomp.nota
1 55 PREVC Domen 131.5 2 85.8 -12.5 83.1
2 63 KOBAYASHI Ryoyu 130.0 1 85.0 -14.8 83.0
3 53 FORFANG Johann Andre 135.0 3 86.6 -16.5 80.5
4 54 JOHANSSON Robert 130.5 2 86.1 -13.8 80.0
5 60 LEYHE Stephan 127.0 2 86.8 -7.8 79.7
6 52 KUBACKI Dawid 129.5 3 86.5 -9.4 77.7
7 56 ZAJC Timi 126.0 2 86.1 -9.8 75.9
8 49 KRAFT Stefan 133.0 3 86.6 -17.8 75.6
8 4 TROFIMOV Roman Sergeevich 141.5 5 86.7 -23.1 75.6
10 48 ZOGRAFSKI Vladimir 125.5 3 86.0 -4.8 75.1
11 58 GEIGER Karl 125.0 2 86.4 -9.1 74.8
12 59 WELLINGER Andreas 125.0 2 86.0 -10.2 73.7
13 27 TANDE Daniel Andre 129.0 3 87.1 -13.9 72.3
14 62 STOCH Kamil 123.0 1 85.2 -13.4 71.8
15 32 HULA Stefan 125.5 3 86.3 -8.3 71.6
16 45 FREITAG Richard 128.5 3 86.9 -14.1 71.2
17 26 BOYD-CLOWES Mackenzie 126.0 3 86.8 -10.2 70.6
18 19 NAGLIC Tomaz 133.5 4 86.8 -18.9 70.4
19 28 AIGNER Clemens 126.0 3 86.4 -10.7 70.1
20 29 DAMJAN Jernej 126.5 3 86.0 -11.7 70.0
21 61 ZYLA Piotr 121.0 1 85.2 -12.4 69.2
22 44 AALTO Antti 125.0 3 86.4 -10.2 68.8
23 47 KOBAYASHI Junshiro 123.5 3 86.1 -8.2 68.1
24 43 KOUDELKA Roman 125.5 3 86.5 -12.2 67.7
24 34 ASCHENWALD Philipp 122.5 3 86.2 -6.8 67.7
26 20 SCHULER Andreas 126.5 4 86.7 -10.7 66.0
27 21 DESCHWANDEN Gregor 129.5 4 86.7 -16.6 65.5
28 46 EISENBICHLER Markus 123.0 3 86.7 -10.9 64.5
28 22 KOT Maciej 129.0 4 86.9 -16.7 64.5
30 51 WOLNY Jakub 119.5 3 86.8 -4.7 64.4
31 25 INSAM Alex 123.5 3 86.7 -12.0 64.3
32 9 KORNILOV Denis 126.0 4 86.8 -13.7 62.1
33 7 BICKNER Kevin 120.5 3 86.2 -9.0 61.9
34 42 HUBER Daniel 120.5 3 85.9 -10.6 60.3
35 30 GRANERUD Halvor Egner 119.5 3 86.6 -8.9 60.2
36 35 PEIER Killian 116.0 3 86.0 -5.1 57.7
37 50 LANISEK Anze 116.5 3 86.1 -6.5 57.2
38 31 NAKAMURA Naoki 119.0 3 86.0 -12.0 56.2
39 41 SIEGEL David 119.0 3 86.7 -12.9 55.3
40 57 KLIMOV Evgeniy 112.0 2 86.2 -6.9 53.6
41 8 TAKEUCHI Taku 127.0 5 86.8 -21.3 51.3
41 5 HAZETDINOV Ilmir 119.5 5 87.1 -7.8 51.3
43 18 VASSILIEV Dmitriy 120.0 4 86.3 -14.5 50.5
44 13 ITO Daiki 119.0 4 86.5 -13.4 49.8
45 38 POLASEK Viktor 111.0 3 85.6 -5.0 48.8
46 14 KOZISEK Cestmir 119.5 4 86.9 -19.7 44.4
47 23 FREUND Severin 110.0 3 86.3 -10.9 41.1
48 17 KASAI Noriaki 107.5 4 86.2 -3.7 38.8
49 15 PAVLOVCIC Bor 110.5 4 86.6 -10.5 37.4
50 33 HLAVA Lukas 105.5 3 86.4 -7.3 36.6
51 2 BAZHENOV Aleksandr 114.0 5 87.3 -14.0 35.2
52 40 FETTNER Manuel 102.5 3 85.9 -3.4 35.1
53 37 FANNEMEL Anders 104.0 3 86.5 -6.9 34.3
54 6 MAKSIMOCHKIN Mikhail 107.5 5 87.1 -9.7 27.8
55 39 SCHLIERENZAUER Gregor 100.5 3 86.1 -7.2 27.7
56 12 NAZAROV Mikhail 105.0 4 86.4 -12.6 25.4
57 24 MAATTA Jarkko 99.5 3 86.1 -8.9 24.2
58 1 KOTIK Kiril 111.5 5 86.6 -21.6 23.1
59 16 TKACHENKO Sergey 99.0 4 86.1 -5.9 21.3
60 36 MOGEL Zak 92.0 3 86.1 1.3 20.9
61 11 RINGEN Sondre 99.5 4 86.8 -7.6 20.5
62 3 BOYARINTSEV Vladislav 96.0 5 86.6 -3.5 13.3
63 10 MUMINOV Sabirzhan 98.0 4 86.5 -15.7 9.7

Wyniki II treningu PŚ w Niżnym Tagile (HS134); 30.11.2018
lp.nrimię i nazwiskokrajodl.belkakm/hkomp.nota
1 60 LEYHE Stephan 134.0 2 86.5 -12.7 77.4
2 54 JOHANSSON Robert 130.0 2 86.3 -7.1 75.8
3 61 ZYLA Piotr 126.0 1 85.5 -6.1 74.5
4 42 HUBER Daniel 135.0 3 86.5 -13.4 73.6
5 49 KRAFT Stefan 127.0 2 85.9 -8.2 69.3
6 29 DAMJAN Jernej 132.5 3 86.1 -14.8 67.7
7 45 FREITAG Richard 126.0 2 86.3 -8.3 67.4
8 27 TANDE Daniel Andre 128.5 3 87.3 -8.3 67.0
9 46 EISENBICHLER Markus 127.0 2 86.3 -11.2 66.3
10 38 POLASEK Viktor 127.5 3 85.9 -7.9 65.6
11 35 PEIER Killian 126.0 3 86.2 -6.6 64.2
11 26 BOYD-CLOWES Mackenzie 130.5 3 86.6 -14.7 64.2
13 37 FANNEMEL Anders 129.5 3 86.6 -13.2 63.9
14 50 LANISEK Anze 125.0 2 86.2 -10.9 63.0
14 30 GRANERUD Halvor Egner 125.0 3 86.8 -6.0 63.0
14 25 INSAM Alex 131.5 3 86.5 -17.7 63.0
17 52 KUBACKI Dawid 123.5 2 86.2 -8.5 62.7
18 7 BICKNER Kevin 127.0 3 86.4 -11.1 61.5
19 58 GEIGER Karl 118.5 2 86.6 -1.1 61.1
20 22 KOT Maciej 126.0 3 86.6 -10.8 60.0
21 44 AALTO Antti 118.0 2 86.2 -1.6 59.7
22 62 STOCH Kamil 115.5 1 85.4 -3.2 58.5
23 59 WELLINGER Andreas 125.5 2 86.2 -16.5 58.3
24 53 FORFANG Johann Andre 119.5 2 85.8 -5.9 58.1
25 31 NAKAMURA Naoki 122.5 3 86.6 -6.6 57.9
26 63 KOBAYASHI Ryoyu 112.0 1 85.5 2.3 57.7
27 8 TAKEUCHI Taku 123.0 3 86.7 -7.9 57.5
28 23 FREUND Severin 121.5 3 86.7 -5.8 56.9
29 12 NAZAROV Mikhail 125.5 3 86.3 -13.3 56.6
30 55 PREVC Domen 118.0 2 85.8 -5.7 55.6
31 11 RINGEN Sondre 123.5 3 86.4 -11.0 55.3
32 48 ZOGRAFSKI Vladimir 117.5 2 85.5 -6.7 53.7
33 43 KOUDELKA Roman 117.5 2 85.8 -7.6 52.8
34 47 KOBAYASHI Junshiro 122.5 2 85.5 -16.9 52.5
35 20 SCHULER Andreas 120.0 3 86.2 -8.7 51.3
36 21 DESCHWANDEN Gregor 118.5 3 86.5 -8.3 49.0
37 34 ASCHENWALD Philipp 119.0 3 86.2 -9.5 48.7
38 39 SCHLIERENZAUER Gregor 121.5 3 86.6 -14.1 48.6
39 56 ZAJC Timi 115.5 2 85.8 -8.6 48.2
40 9 KORNILOV Denis 119.5 3 86.1 -11.5 47.6
41 36 MOGEL Zak 116.5 3 86.3 -6.2 47.5
42 14 KOZISEK Cestmir 117.0 3 86.2 -10.7 43.9
43 41 SIEGEL David 117.5 3 86.3 -12.1 43.4
44 19 NAGLIC Tomaz 115.0 3 86.4 -7.7 43.3
45 28 AIGNER Clemens 118.0 3 86.5 -14.4 42.0
46 24 MAATTA Jarkko 114.0 3 86.3 -8.6 40.6
47 40 FETTNER Manuel 113.0 3 86.4 -7.1 40.3
48 4 TROFIMOV Roman Sergeevich 111.0 3 85.9 -4.5 39.3
49 18 VASSILIEV Dmitriy 109.5 3 86.1 -3.9 37.2
50 51 WOLNY Jakub 106.5 2 85.6 -4.3 36.3
51 32 HULA Stefan 109.5 3 86.3 -6.7 34.4
52 5 HAZETDINOV Ilmir 107.5 3 87.2 -8.5 29.0
53 15 PAVLOVCIC Bor 108.0 3 86.6 -11.0 27.4
54 33 HLAVA Lukas 106.5 3 86.4 -9.9 25.8
55 2 BAZHENOV Aleksandr 107.0 3 86.2 -13.9 22.7
56 6 MAKSIMOCHKIN Mikhail 104.0 3 86.4 -12.3 18.9
57 3 BOYARINTSEV Vladislav 102.0 3 86.3 -14.8 12.8
58 16 TKACHENKO Sergey 96.5 3 85.8 -7.7 10.0
59 57 KLIMOV Evgeniy 94.0 2 86.5 -10.2 7.9
60 10 MUMINOV Sabirzhan 96.5 3 86.5 -10.2 7.5
61 1 KOTIK Kiril 87.5 3 86.1 -3.8 0.0
13 ITO Daiki DNS
17 KASAI Noriaki DNS