30 listopada 2018
18:12
Adam Bucholz
PŚ Pań w Lillehammer: Pewny triumf Seyfarth, Twardosz poza finałem

Juliane Seyfarth odniosła pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata pań. Reprezentantka Niemiec triumfowała w inauguracyjnym konkursie w Lillehammer (HS98) po skokach na odległość 98,5 m i 97 m. Druga była Maren Lundby, a trzecia Sara Takanashi. Anna Twardosz w swoim debiucie zajęła trzydzieste piąte miejsce.

28-letnia przedstawicielka naszych zachodnich sąsiadów, dwanaście lat po zdobyciu tytułu mistrzyni świata juniorek, doczekała się premierowej wygranej w światowej elicie. Dwunasta zawodniczka sezonu olimpijskiego wyprzedziła Maren Lundby (97 oraz 99,5 metra) aż o 12,6 pkt. Warto odnotować, iż Niemka w obu rundach otrzymywała rekompensatę za niekorzystny wiatr, a Norweżce dwukrotnie odejmowano punkty za pomoc ze strony natury. Skład podium uzupełniła Sara Takanashi. Czterokrotna zdobywczyni Kryształowej Kuli uzyskała 88,5 oraz 94 metry.

Na pozycjach 4-6 zameldowały się rodaczki triumfatorki. Czwarta finiszowała Katharina Althaus (88 i 91 metrów), piąta Carina Vogt (88 oraz 91,5 metra), a szósta Ramona Straub (84,5 oraz 89,5 metra).

Jedyna Polka w stawce, Anna Twardosz, w debiucie w konkursie najwyższej rangi zajęła 35. lokatę. 17-letnia podopieczna Marcina Bachledy oddała próbę mierzącą 74,5 metra.

Drugi konkurs w Lillehammer odbędzie się już w sobotę o 17:15. Godzinę wcześniej rozpoczną się kwalifikacje z udziałem 62 pań z 17 państw. Oprócz Twardosz pojawią się w nich jeszcze dwie Biało-Czerwone. Mowa o Kamili Karpiel i Kindze Rajdzie, które nie uzyskały prawa startu w inauguracyjnym konkursie na Lysgaardsbakken. Listę startową znajdziecie >>>TUTAJ<<<.

[reklama]

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata Pań >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Narodów Pań >>