01 grudnia 2018
15:22
Adam Bucholz
PŚ w Niżnym Tagile: Seria próbna dla Eisenbichlera, trzech Polaków w dziesiątce

Markus Eisenbichler był najlepszy w serii próbnej przed sobotnim konkursem Pucharu Świata na skoczni Aist (HS134) w Niżnym Tagile. Reprezentant Niemiec w swojej próbie uzyskał rezultat 131,5 m. Początek zawodów o 15:45.

W bardzo wietrznej serii próbnej pierwsze miejsce zajął Markus Eisenbichler. Reprezentant Niemiec uzyskał 131,5 metra i wyprzedził Austriaka Stefana Krafta (132,5 m) oraz swojego rodaka, Stephana Leyhe (132 m). Na czwartym miejscu znalazł się najlepszy z Polaków, Dawid Kubacki (131 m), a tuż za nim uplasował się Japończyk Junshiro Kobayashi (132,5 m).

Obrońca Kryształowej Kuli, Kamil Stoch poszybował na odległość 132,5 m i był szósty, tuż przed Piotrem Żyłą (128,5 m). Czołową dziesiątkę uzupełnili Kevin Bickner (129,5 m), Anders Fannemel (128,5 m) oraz Johann Andre Forfang (128 m).

Na dwudziestej pierwszej pozycji serię próbną ukończył Stefan Hula (123 m). Trzydziesty czwarty był Jakub Wolny (117,5 m), natomiast trzydziesty ósmy - Maciej Kot (114 m).

Lider Pucharu Świata, Ryoyu Kobayashi oddał z obniżonego rozbiegu skok na odległość 118 metrów i sklasyfikowany został na trzydziestej pozycji.

Serię próbną przeprowadzono z 5. belki startowej. Ryoyu Kobayashi jako jedyny oddawał próbę z 4. platformy.

[reklama]

Początek pierwszej rundy konkursowej o 15:45. Transmisja w TVP1, TVP Sport i Eurosport 1.

Wyniki na żywo będziecie mogli śledzić za pośrednictwem relacji LIVE FIS >>

lub relacji Berkutschi >>

Wyniki serii próbnej PŚ w Niżnym Tagile (HS134); 01.12.2018
lp.nrimię i nazwiskokrajodl.belkakm/hkomp.nota
1 33 EISENBICHLER Markus 131.5 5 86.8 -4.5 76.2
2 36 KRAFT Stefan 132.5 5 86.2 -8.5 74.0
3 47 LEYHE Stephan 132.0 5 87.0 -9.9 71.7
4 39 KUBACKI Dawid 131.0 5 86.7 -8.4 71.4
5 34 KOBAYASHI Junshiro 132.5 5 86.5 -11.3 71.2
6 49 STOCH Kamil 132.5 5 86.1 -11.4 71.1
7 48 ZYLA Piotr 128.5 5 86.4 -4.9 70.4
8 2 BICKNER Kevin 129.5 5 86.3 -6.8 70.3
9 25 FANNEMEL Anders 128.5 5 86.7 -5.7 69.6
10 40 FORFANG Johann Andre 128.0 5 86.8 -6.0 68.4
11 41 JOHANSSON Robert 125.0 5 86.9 -1.9 67.1
12 13 FREUND Severin 125.5 5 86.6 -3.7 66.2
13 16 BOYD-CLOWES Mackenzie 123.5 5 86.7 -2.6 63.7
14 18 DAMJAN Jernej 125.0 5 86.4 -5.9 63.1
15 31 AALTO Antti 122.0 5 86.6 -3.3 60.3
16 43 ZAJC Timi 121.0 5 86.4 -2.2 59.6
17 45 GEIGER Karl 122.0 5 86.9 -7.2 56.4
18 29 HUBER Daniel 118.0 5 86.4 -0.6 55.8
19 4 RINGEN Sondre 120.0 5 86.4 -4.6 55.4
20 6 ITO Daiki 120.5 5 86.5 -5.6 55.3
21 21 HULA Stefan 123.0 5 86.4 -10.4 55.0
22 5 NAZAROV Mikhail 121.5 5 86.0 -8.4 54.3
23 32 FREITAG Richard 120.5 5 86.6 -6.7 54.2
24 42 PREVC Domen 123.0 5 86.7 -11.5 53.9
25 27 SCHLIERENZAUER Gregor 116.5 5 86.6 -0.7 53.0
26 15 INSAM Alex 119.5 5 86.3 -7.0 52.1
27 19 GRANERUD Halvor Egner 119.0 5 86.5 -6.3 51.9
28 35 ZOGRAFSKI Vladimir 119.5 5 85.9 -8.0 51.1
29 23 PEIER Killian 121.0 5 86.0 -11.3 50.5
30 50 KOBAYASHI Ryoyu 118.0 4 85.8 -6.4 50.0
31 44 KLIMOV Evgeniy 115.0 5 87.0 -1.2 49.8
32 20 NAKAMURA Naoki 117.0 5 86.4 -5.4 49.2
33 46 WELLINGER Andreas 117.5 5 86.7 -8.4 47.1
34 38 WOLNY Jakub 117.5 5 86.1 -8.6 46.9
35 17 TANDE Daniel Andre 115.5 5 87.2 -5.3 46.6
36 14 MAATTA Jarkko 115.0 5 86.5 -5.1 45.9
37 30 KOUDELKA Roman 115.5 5 86.2 -6.8 45.1
38 12 KOT Maciej 114.0 5 86.7 -4.3 44.9
39 7 KOZISEK Cestmir 113.5 5 86.6 -3.8 44.5
40 11 DESCHWANDEN Gregor 115.5 5 86.3 -8.3 43.6
41 37 LANISEK Anze 113.5 5 86.3 -6.1 42.2
42 9 VASSILIEV Dmitriy 110.0 5 86.0 -0.2 41.8
43 24 MOGEL Zak 110.0 5 86.3 -1.7 40.3
44 26 POLASEK Viktor 111.0 5 85.8 -4.5 39.3
45 22 ASCHENWALD Philipp 112.5 5 86.3 -7.9 38.6
46 1 TROFIMOV Roman Sergeevich 109.0 5 85.9 -3.2 37.0
47 28 SIEGEL David 108.5 5 86.4 -5.7 33.6
48 3 TAKEUCHI Taku 107.5 5 86.2 -7.4 30.1
49 10 SCHULER Andreas 104.0 5 86.1 -2.7 28.5
8 KASAI Noriaki DNS