02 grudnia 2018
12:28
Adam Bucholz
PŚ Pań w Lillehammer: Seria próbna dla Althaus

Katharina Althaus była najlepsza w serii próbnej przed niedzielnym konkursem Pucharu Świata na dużej skoczni w Lillehammer (HS140). Reprezentantka Niemiec oddała skok na odległość 129 m. Początek zawodów o 12:45.

W serii próbnej najdalej poszybowała Katharina Althaus. Niemka uzyskała 129 metrów i wyprzedziła Emę Klinec (126 m) oraz Maren Lundby (120 m). Czwarta była Ramona Straub (122 m), piąta Jerneja Brecl (119 m), natomiast szósta Eva Pinkelnig (116 m).

Kamila Karpiel oddała skok na odległość 78 metrów i zajęła 32. pozycję.

Serię próbną rozegrano z 20. i 21. belki startowej.

[reklama]

Początek konkursu o 12:45. Zawody można obejrzeć "na żywo" w płatnej usłudze Eurosport Player.

Wyniki na żywo będziecie mogli śledzić za pośrednictwem relacji LIVE FIS >>

Wyniki serii próbnej PŚ Pań w Lillehammer (HS140); 02.12.2018
lp.nrimię i nazwiskokrajodl.belkakm/hkomp.nota
1 37 ALTHAUS Katharina 129.0 21 94.3 -3.6 49.3
2 36 KLINEC Ema 126.0 21 93.8 -4.7 42.8
3 40 LUNDBY Maren 120.0 21 94.4 2.5 39.2
4 34 STRAUB Ramona 122.0 21 94.1 -2.0 38.3
5 13 BRECL Jerneja 119.0 20 94.0 -3.4 37.5
6 33 PINKELNIG Eva 116.0 21 93.2 2.4 31.9
7 35 IRASCHKO-STOLZ Daniela 119.5 21 93.6 -4.4 31.4
8 30 KRIZNAR Nika 119.5 21 94.0 -5.1 30.7
9 38 IAKOVLEVA Lidiia 119.5 21 93.9 -5.3 30.5
10 31 TAKANASHI Sara 117.5 21 93.0 -3.0 29.2
11 25 OPSETH Silje 114.0 21 94.9 -2.2 23.7
12 9 SEIFRIEDSBERGER Jacqueline 109.0 20 94.1 0.2 23.1
13 32 VOGT Carina 112.5 21 95.1 -0.4 22.8
14 19 KUSTOVA Alexandra 109.5 20 94.0 -3.3 20.5
15 8 ROGELJ Spela 108.5 20 93.7 -1.7 20.3
16 28 BOGATAJ Ursa 110.0 21 94.1 -0.5 18.2
17 39 SEYFARTH Juliane 105.0 21 93.9 7.9 17.6
18 10 MARUYAMA Nozomi 108.0 20 93.2 -4.0 17.1
19 22 IWABUCHI Kaori 110.5 21 93.3 -2.6 17.0
20 15 HESSLER Pauline 107.0 20 93.9 -2.6 16.7
21 16 HARALAMBIE Daniela 104.0 20 93.2 1.1 15.0
22 26 ITO Yuki 108.5 21 93.2 -1.8 14.2
23 11 LI Xueyao 105.0 20 93.6 -1.8 13.9
24 20 MORAT Lucile 108.0 21 93.4 -1.9 13.2
25 14 RUPPRECHT Anna 103.5 20 93.7 -0.1 12.9
26 4 SHPYNEVA Anna 96.0 18 91.1 -0.8 10.6
27 24 TIKHONOVA Sofia 105.0 21 94.1 -0.4 9.3
28 2 CLAIR Julia 91.5 18 91.6 4.6 7.9
29 27 SETO Yuka 99.0 21 94.4 7.7 6.6
30 29 STROEM Anna Odine 103.0 21 94.2 -1.2 4.9
31 17 VTIC Maja 98.5 20 93.5 -2.8 1.2
32 23 HOELZL Chiara 99.0 21 93.1 -0.5 0.0
32 18 RUNGGALDIER Elena 95.0 20 93.2 -1.6 0.0
32 12 BRAATEN Ingebjoerg Saglien 95.5 20 92.9 -3.6 0.0
32 7 KABLUKOVA Ksenia 92.0 20 93.5 0.6 0.0
32 6 INDRACKOVA Karolina 89.5 20 92.3 -3.4 0.0
32 5 KARPIEL Kamila 78.0 18 92.8 -1.3 0.0
32 3 BARANTCEVA Aleksandra 88.0 18 92.4 -1.1 0.0
32 1 KYKKAENEN Julia 86.0 18 90.7 -0.8 0.0
21 LEMARE Lea DNS