02 grudnia 2018
15:23
Adam Bucholz
PŚ w Niżnym Tagile: R. Kobayashi zwycięża w kwalifikacjach, Stoch i Żyła w dziesiątce

Ryoyu Kobayashi wygrał kwalifikacje do niedzielnego konkursu Pucharu Świata na skoczni Aist (HS134) w Niżnym Tagile. Lider cyklu zwyciężył dzięki próbie na odległość 129 m. Awans do zawodów uzyskało pięciu Polaków.

Kwalifikacje padły łupem Ryoyu Kobayashiego. Lider Pucharu Świata poszybował na 129 metr i pokonał o 2,6 punktu Amerykanina Kevina Bicknera (129 m). Trzecie miejsce zajął Niemiec Karl Geiger (126,5 m), przed Austriakiem Stefanem Kraftem (125,5 m) i Norwegiem Robertem Johanssonem (125,5 m).

Najlepszy z Polaków, Kamil Stoch oddał skok na odległość 124 metrów i zajął szóstą pozycję, przed Richardem Freitagiem (126 m), Piotrem Żyłą (125 m) i Viktorem Polaskiem (123 m). Czołową dziesiątkę zamknął Domen Prevc (122,5 m).

Do zawodów zakwalifikowało się łącznie pięciu Polaków. Oprócz Stocha i Żyły, sztuki tej dokonali dwudziesty trzeci Maciej Kot (119,5 m), trzydziesty drugi Stefan Hula (115,5 m) oraz trzydziesty szósty Dawid Kubacki (114,5 m).

Jakub Wolny zasygnalizował przed swoim skokiem problemy z wiązaniami. Reprezentant Polski oddał próbę kilkanaście minut później, uzyskał 109 metrów i nie zakwalifikował się do konkursu.

Kwalifikacje rozegrano z 5. belki startowej.

[reklama]

Początek konkursu o 16:00. Transmisja w TVP1, TVP Sport i Eurosport 1.

Wyniki na żywo będziecie mogli śledzić za pośrednictwem relacji LIVE FIS >>

lub relacji Berkutschi >>

Wyniki kwalifikacji PŚ w Niżnym Tagile (HS134); 02.12.2018
lp.nrimię i nazwiskokrajodl.belkakm/hstylkomp.nota
1 Q 63 KOBAYASHI Ryoyu 129.0 5 86.4 54.5 -4.4 126.3
2 Q 27 BICKNER Kevin 129.0 5 86.2 53.5 -6.0 123.7
3 Q 56 GEIGER Karl 126.5 5 87.1 54.0 -3.6 122.1
4 Q 52 KRAFT Stefan 125.5 5 86.7 52.5 -1.9 120.5
5 Q 54 JOHANSSON Robert 125.5 5 86.6 52.5 -2.8 119.6
6 Q 62 STOCH Kamil 124.0 5 86.0 53.5 -3.0 117.7
7 Q 41 FREITAG Richard 126.0 5 86.6 53.0 -6.4 117.4
8 Q 61 ŻYŁA Piotr 125.0 5 86.5 52.5 -5.5 116.0
9 Q 36 POLASEK Viktor 123.0 5 86.3 52.5 -2.6 115.3
10 Q 53 PREVC Domen 122.5 5 86.3 51.0 -3.4 112.1
11 Q 55 KLIMOW Jewgiennij 123.5 5 87.0 51.5 -5.8 112.0
12 Q 60 LEYHE Stephan 122.5 5 87.0 52.5 -5.5 111.5
13 Q 59 FORFANG Johann Andre 121.0 5 86.5 52.0 -2.6 111.2
14 Q 50 AALTO Antti 122.0 5 86.8 51.0 -5.1 109.5
15 Q 25 TANDE Daniel Andre 122.5 5 87.0 51.5 -6.6 109.4
16 Q 45 KOBAYASHI Junshiro 121.0 5 86.2 51.5 -4.7 108.6
17 Q 24 AIGNER Clemens 119.5 5 86.7 51.0 -1.7 108.4
18 Q 40 PEIER Killian 120.5 5 86.5 51.5 -4.3 108.1
19 Q 46 GRANERUD Halvor Egner 120.5 5 86.6 51.0 -4.3 107.6
20 Q 42 EISENBICHLER Markus 119.0 5 86.6 51.0 -2.2 107.0
21 Q 38 FETTNER Manuel 118.0 5 86.4 51.0 -2.1 105.3
21 Q 37 SCHLIERENZAUER Gregor 120.5 5 86.5 52.5 -8.1 105.3
23 Q 29 NAKAMURA Naoki 119.5 5 86.3 51.0 -5.7 104.4
23 Q 18 KOT Maciej 119.5 5 86.5 51.0 -5.7 104.4
25 Q 22 BOYD-CLOWES Mackenzie 118.5 5 86.7 51.0 -4.4 103.9
26 Q 44 KOUDELKA Roman 119.0 5 86.3 51.0 -5.5 103.7
27 Q 57 ZAJC Timi 118.5 5 86.1 50.0 -3.7 103.6
28 Q 49 ZOGRAFSKI Władimir 117.0 5 86.0 50.5 -4.1 101.0
29 Q 10 ITO Daiki 118.0 5 86.5 50.5 -7.2 99.7
30 Q 33 FANNEMEL Anders 117.0 5 86.5 50.0 -5.0 99.6
31 Q 28 WASILJEW Dmitryj 117.5 5 86.2 50.0 -6.3 99.2
32 Q 35 HULA Stefan 115.5 5 86.5 50.5 -3.7 98.7
33 Q 39 SIEGEL David 117.0 5 86.3 50.5 -7.2 97.9
34 Q 20 INSAM Alex 116.0 5 86.6 50.0 -5.0 97.8
35 Q 13 KASAI Noriaki 115.5 5 86.0 50.0 -4.6 97.3
36 Q 51 KUBACKI Dawid 114.5 5 86.7 49.5 -3.7 95.9
36 Q 23 TROFIMOW Roman Sergiejewicz 112.5 5 85.7 50.5 -1.1 95.9
38 Q 8 RINGEN Sondre 114.0 5 86.5 49.5 -3.0 95.7
39 Q 17 KOZISEK Cestmir 116.0 5 86.2 50.5 -8.2 95.1
40 Q 58 WELLINGER Andreas 113.5 5 86.5 49.5 -4.1 93.7
41 Q 34 DAMJAN Jernej 111.5 5 86.0 49.5 -0.7 93.5
41 Q 15 TAKEUCHI Taku 115.5 5 86.5 50.0 -8.4 93.5
43 Q 19 MAATTA Jarkko 113.0 5 86.4 49.5 -3.6 93.3
44 Q 26 FREUND Severin 112.5 5 86.3 49.5 -4.0 92.0
44 Q 14 PAVLOVCIC Bor 112.5 5 86.6 49.5 -4.0 92.0
46 Q 31 ASCHENWALD Philipp 113.0 5 86.2 49.5 -5.1 91.8
47 Q 43 HUBER Daniel 111.0 5 86.1 49.5 -2.2 91.1
48 Q 30 HLAVA Lukas 111.5 5 86.1 48.0 -4.3 88.4
49 Q 16 SCHULER Andreas 112.0 5 86.2 49.5 -7.1 88.0
50 Q 5 MAKSIMOCZKIN Michaił 111.5 5 86.5 49.5 -7.8 86.4
51 12 KORNIŁOW Denis 110.5 5 85.8 48.0 -5.6 85.3
52 11 TKACZENKO Siergiej 110.5 5 85.7 49.0 -8.0 83.9
53 21 DESCHWANDEN Gregor 111.0 5 86.1 48.0 -9.0 82.8
54 2 BAŻENOW Aleksandr 111.5 5 86.1 49.0 -11.7 82.0
55 47 WOLNY Jakub 109.0 5 86.4 48.5 -6.8 81.9
56 48 LANISEK Anze 106.5 5 86.5 48.0 -2.1 81.6
57 4 HAZETDINOW Ilmir 107.5 5 86.4 48.5 -6.0 80.0
58 32 MOGEL Zak 104.5 5 86.0 47.5 -3.5 76.1
59 9 NAGLIC Tomaz 105.5 5 85.8 48.0 -7.7 74.2
60 1 USACZEW Jegor 104.0 5 86.1 48.0 -8.0 71.2
61 3 BOJARINCEW Władisław 105.0 5 86.0 48.0 -9.9 71.1
62 6 NAZAROW Michaił 99.5 5 86.2 46.5 0.2 69.8
63 7 MUMINOW Sabirżan 98.0 5 86.6 46.5 -4.3 62.6