05 grudnia 2018
18:43
Dominik Formela
Hendrickson rezygnuje z sezonu 2018/2019

Pierwsza w historii zdobywczyni Kryształowej Kuli za Puchar Świata Pań w skokach narciarskich, Sarah Hendrickson, nie weźmie udziału w żadnych zawodach bieżącego sezonu. Amerykanką taką informacją podzieliła się z fanami za pośrednictwem mediów społecznościowych.

- Serce rośnie, kiedy widzę rosnący poziom kobiecych skoków narciarskich. W inauguracji Pucharu Świata w Lillehammer pojawiły się nowe twarze, a także dużo dalekich skoków! Przez resztę tego sezonu będę wspierać moich skokowych przyjaciół z domu. Zdecydowałam się poświęcić trochę czasu i skupić się na edukacji oraz nowej "miłości" do nauki. Trzymajcie się latające panie! - napisała mistrzyni świata z 2013 roku na swoim profilu instagramowym.

[reklama]

24-latka z Park City po raz ostatni na arenie międzynarodowej pojawiła się podczas finałowych zawodów sezonu olimpijskiego w Oberstdorfie. Amerykanka 25 marca zajęła 36. miejsce, a Puchar Świata 2017/2018 zakończyła na 49. miejscu z dorobkiem pięciu punktów, które zdobyła dzień wcześniej. Na głównej imprezie minionej zimy, przy okazji igrzysk w południowokoreańskim Pjongczangu, zawodniczka zajęła 19. miejsce.

O planach Sary Hendrickson na przyszłość szerzej informowaliśmy w listopadzie, na bazie amerykańskiej audycji radiowej "Our athletes". Wspomniany artykuł i fragmenty tej rozmowy znajdziecie >>>TUTAJ<<<.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Looking at the results in Lillehammer this past weekend, it is so cool to see the progression of Ladies Ski Jumping- far jumps and new winners! I will continue to cheer for my friends around the world for the rest of the season at home. I have decided to take some time off and focus on school and “love" for learning 😎 #nerdalert Keep flying ladies 🙃🙂

Post udostępniony przez Sarah Hendrickson (@schendrickson) Gru 5, 2018 o 9:03 PST