06 grudnia 2018
13:22
Dominik Formela
Inauguracja Pucharu Kontynentalnego ze Skijumping.pl!

Choć we wtorek oficjalnie odwołano najbliższe zawody z cyklu Pucharu Świata, nadchodzący weekend nie będzie pozbawiony emocji związanych z rywalizacją skoczków narciarskich. Podobnie jak większość ekip mających w planie występ w Titisee-Neustadt, tak i serwis Skijumping.pl szybko skorygował swoje plany! Już w najbliższą sobotę i niedzielę pojawimy się w norweskim Lillehammer, skąd będziemy relacjonować dla Was premierę Pucharu Kontynentalnego 2018/2019.

Olimpijski kompleks sportowy Lysgaardsbakken, który w pierwszych dniach grudnia gościł najlepsze skoczkinie narciarskie w ramach turnieju Lillehammer Triple, tym razem stanie się gospodarzem pierwszych konkursów zaliczanych do Pucharu Kontynentalnego, stanowiącego bezpośrednie zaplecze Pucharu Świata. W dniach 8-9 grudnia na skoczni HS140 odbędą się dwa konkursy indywidualne, na starcie których zobaczymy pięciu reprezentantów Polski.

Trener kadry narodowej B, Maciej Maciusiak, podjął decyzję o zabraniu do Skandynawii dwóch juniorów oraz trzech prowadzonych przez niego seniorów. Na obiekcie K-123 pojawią się m.in. Tomasz Pilch i Paweł Wąsek, dla których jednym z głównych celów bieżącego sezonu są Mistrzostwa Świata Juniorów w narciarstwie klasycznym, które zorganizuje fińskie miasto Lahti. Tej dwójce towarzyszyć będą Klemens Murańka oraz Aleksander Zniszczoł, a także współpracujący z kadrą B Andrzej Stękała.

[reklama]

Całą wymienioną piątkę mieliśmy okazję obserwować już przy okazji sezonu 2018/2019. Ekipa prowadzona przez Macieja Maciusiaka wzięła udział w kwalifikacjach otwierających 40. sezon Pucharu Świata, jednak żaden z jej członków nie zdołał awansować do zawodów na skoczni narciarskiej im. Adama Małysza w Wiśle-Malince.

Wobec odwołania konkursów w Titisee-Neustadt błyskawicznie podjęliśmy decyzję o dołączeniu do polskich skoczków. Prosto z miasta-organizatora Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1994 przygotujemy dla Was wypowiedzi naszych rodaków, obszerne foto-galerie, a także liczne meldunki wideo i ciekawostki dotyczące zmagań drugoligowców.

Warto podkreślić, iż prognozy pogodowe na Lillehammer są znakomite. Słupek rtęci ma zatrzymać się kilka stopni poniżej zera, wiatr nie stworzy zagrożenia dla zaplanowanych serii, a od czasu do czasu może popadać śnieg.

Wyniki na żywo będziecie mogli śledzić za pośrednictwem relacji LIVE FIS >>

Co czeka nas w ten weekend? Zapoznajcie się z pełnym programem zawodów!

Piątek, 07.12.2018

20:00 - Odprawa techniczna

Sobota, 08.12.2018

11:00 - Oficjalny trening

12:00 - Seria próbna

13:00 - Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 09.12.2018

10:00 - Seria próbna

11:00 - Pierwsza seria konkursowa