05 stycznia 2019
11:33
Piotr Bąk
Abigail Strate kontuzjowana

Jedna z najlepszych kanadyjskich skoczkiń narciarskich, Abigail Strate, doznała kontuzji podczas obozu treningowego w Park City. Uraz najprawdopodobniej wykluczy 17-latkę z rywalizacji na kilka miesięcy.

Jak doniosła sama Kanadyjka za pomocą mediów społecznościowych, czeka ją dość długi rozbrat ze skocznią. Liczy jednak na to, że będzie w stanie powrócić dużo mocniejsza.

- Niestety, na jakiś czas będę zmuszona zrezygnować ze skakania na nartach. Trening w Park City nie zakończył się dobrze. Doznałam poważnej kontuzji, zrywając więzadła krzyżowe i uszkadzając łąkotkę. Na szczęście to tylko zwykła porażka. Zamierzam wrócić silniejsza i zdrowa, gotowa do oddawania jeszcze dalszych skoków - podsumowała nieszczęśliwe zdarzenie Strate.

[reklama]

Reprezentantka klubu Altius Nordic Ski Jump startuje w zawodach pod egidą FIS od lipca 2015 roku. Wówczas, w konkursach z cyklu FIS Cup w Villach, została dwukrotnie zdyskwalifikowana. Pierwsze punkty w "trzeciej lidze" zdobyła w marcu 2016 roku w Harrachovie (12. i 29. miejsce). Debiut Kanadyjki w PŚ miał miejsce w Niżnym Tagile na początku grudnia 2016 (34. pozycja). Podczas próby przedolimpijskiej na średnim obiekcie w Pjongczangu w 2017 roku po raz pierwszy w karierze awansowała do czołowej "30" zawodów najwyższej rangi. 26. pozycja wywalczona na obiekcie należącym do kompleksu Alpensia Jumping Park to dotychczas jej najlepsze osiągnięcie. W bieżącym sezonie Pucharu Świata wystartowała jedynie dwa razy - w Premanon podczas pierwszego konkursu nie przebrnęła kwalifikacji, drugi zaś zakończyła na 39. miejscu.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Old picture, but unfortunately will not be doing this again for for a while😢... training trip down to Park City did not go as planned as I unfortunately ended up badly crashing, tearing my ACL and meniscus. Luckily, this is nothing but a mere setback and I fully intend on coming back healthier and stronger, ready to crush some even farther jumps!!. . . . #skijumping #acltear #cantstopmenow #letsgetthisbread

Post udostępniony przez Abigail Strate (Abi) (@abi_strate) Sty 4, 2019 o 1:23 PST