06 stycznia 2019
15:41
Piotr Bąk
Norwescy skoczkowie drużyną roku 2018

W plebiscycie na najlepszego sportowca Norwegii 2018 roku organizowanym przez telewizję NRK, tytuł "drużyny roku" zdobyli skoczkowie narciarscy.

Mistrzowie olimpijscy z południowokoreańskiego Pjongczangu – Johann Andre Forfang, Robert Johansson, Andreas Stjernen i Daniel-Andre Tande zostali uhonorowani we wczorajszy wieczór. Cała gala była transmitowana na żywo przez norweską telewizję, a skoczkowie dziękowali za wybór prosto z hotelu Sankt Johann w Austrii, który jest ich bazą podczas ostatniego etapu Turnieju Czterech Skoczni.

Cała czwórka przyznała, że to osiągnięcie stanowi dla nich wielki powód do dumy. – Konkurencja była bardzo mocna. Ta nagroda należy się wszystkim, którzy współpracowali z norweską federacją i przyczynili się do naszego sukcesu.

- To nagroda, którą zawsze chce się wygrać. Mówi sporo o atmosferze w naszym zespole. Nie zapominamy o Andersie Fannemelu. Jest piątym członkiem naszej drużyny - dodał trener reprezentacji, Alexander Stoeckl.

[reklama]

Reprezentanci kraju fiordów ubiegły rok mogą zaliczyć do bardzo udanych. Oprócz złotego medalu olimpijskiego w drużynie, w rywalizacji indywidualnej srebro na skoczni normalnej wywalczył Forfang, zaś dwukrotnie brązowy krążek igrzysk zdobył Johansson. Norwegowie ponadto zostali drużynowymi mistrzami świata w lotach narciarskich, a podczas czempionatu na mamuciej skoczni w Oberstdorfie indywidualnie triumfował Daniel-Andre Tande. Łącznie, podczas całego minionego roku kalendarzowego Norwegowie okazali się najlepsi w 6 konkursach indywidualnych oraz 3 drużynowych w ramach Pucharu Świata.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Årets lag! Med Ydmykhet, Respekt og Glede. Tusen hjertelig takk for anerkjennelsen. Foto: Geir Olsen @ntb_scanpix

Post udostępniony przez Hopplandslaget (@hopplandslaget) Sty 5, 2019 o 11:54 PST