07 stycznia 2019
00:38
Anna Karczewska
Zainaugurowano Narodowy Program Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej

W niedzielę, 6 stycznia 2019 roku w Szczyrku na kompleksie skoczni Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków rozegrane zostały pierwsze tej zimy zawody Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej. Najlepsi na obiekcie HS-44 okazali się zawodnicy z Beskidów. Wśród Juniorek zwycięstwo odniosła Sara Tajner z klubu SSR LZS Sokół Szczyrk, natomiast w kategorii Junior E triumfował Kacper Tomasiak z LKS Klimczok Bystra.

W prawdziwie zimowych warunkach zainaugurowano zawody Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej w sezonie 2018/2019. Niestety zbyt intensywne opady śniegu i mocniejszy wiatr sprawiły, że tego dnia rywalizacja odbyła się tylko na najmniejszej skoczni. Starsi zawodnicy na inaugurację sezonu muszą poczekać do poniedziałkowego konkursu.

W najmłodszych kategoriach wiekowych bezkonkurencyjni byli – Sara Tajner oraz Kacper Tomasiak, którzy pewnie wygrali zmagania na HS-44. Reprezentanta szczyrkowskiego klubu, po skoku na odległość 39,5 metra, o prawie sześć punktów pokonała Polę Bełtowską (38 m) z zakopiańskiego AZS-u. Podium uzupełniła Amelia Polanowska (34,5 m), która również reprezentuje barwy AZS Zakopane. – Wydaję mi się że moje dzisiejsze skoki były udane – mówi z uśmiechem na twarzy Sara Tajner. – Miałam jednak problem z warunkami panującymi na skoczni, czyli z padającym śniegiem, przez który lekko przytrzymywało po wylądowaniu. Ale ogólnie te zawody oceniam bardzo pozytywnie, bo moje skoki były dobre i dalekie – podkreśla złota medalistka niedzielnego konkursu

>>> Wyniki Juniorki <<<

[reklama]

Kacper Tomasiak w jednoseryjnym konkursie wylądował na 41 metrze i swojego klubowego kolegę – Tymoteusza Dyducha (39,5 m) wyprzedził o 6,8 punktu. Na najniższym stopniu podium stanął Mikołaj Wantulok z klubu WSS Wisła, który uzyskał 37,5 metra.

>>> Wyniki Junior E <<<

W poniedziałek na kompleksie skoczni Skalite w Szczyrku rozegrane zostaną dwa konkursy na obiektach HS-106 oraz HS-77, a także zawody na HS-44. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 9:00.