07 stycznia 2019
12:00
Adam Bucholz
Limity startowe na 5. period PŚ i PK 2018/2019

Niedzielne konkursy Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen i Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal zakończyły czwarty period sezonu 2018/2019 w skokach narciarskich. Tym samym poznaliśmy ostateczny podział miejsc dla ekip w piątym okresie startowym. Reprezentacja Polski będzie mogła wystawić sześciu zawodników w Pucharze Świata oraz pięciu w Pucharze Kontynentalnym.

Puchar Świata:

Zgodnie z klasyfikacją rankingu WRL, liczbę sześciu zawodników na piąty period Pucharu Świata otrzymały reprezentacje Austrii, Japonii, Niemiec, Norwegii, Polski i Słowenii.

Dodatkowe miejsca za wyniki z 4. periodu Pucharu Kontynentalnego przypadły z kolei Norwegii (Marius Lindvik), Austrii (Markus Schiffner) i Japonii (Shohei Tochimoto). Tym samym trenerzy Alexander Stoeckl, Andreas Felder i Hideharu Miyahira będą mogli wystawić aż siedmiu swoich podopiecznych podczas zawodów w Predazzo, Zakopanem i Sapporo.

Limity na V period Pucharu Świata 2018/2019
(Predazzo, Zakopane, Sapporo)
KrajLimit
Austria 7
Japonia 7
Norwegia 7
Niemcy 6
Polska 6
Słowenia 6
Rosja 4
Szwajcaria 4
Bułgaria 3
Czechy 3
Finlandia 3
Kanada 3
Stany Zjednoczone 3
Włochy 3
Pozostałe kraje 2

[reklama]

Puchar Kontynentalny:

Zgodnie z najnowszym rankingiem CRL po zakończeniu drugiego zimowego okresu Pucharu Kontynentalnego 2018/2019, limit 6 miejsc na piąty period uzyskały reprezentacje Austrii, Niemiec, Norwegii i Słowenii.

W trakcie czwartego periodu startowego nie rozgrywano zawodów zaliczanych do cyklu FIS Cup. Tym samym żadna z drużyn nie skorzysta z dodatkowych miejsc za wyniki uzyskiwane przez zawodników w "III lidze".

Podobnie jak w ostatnim periodzie, limit Polski będzie wynosić 5 zawodników. Tylu skoczków będzie mógł powołać trener Maciej Maciusiak na nadchodzące zawody PK w Bischofshofen, Sapporo i Planicy.

Limity na V period Pucharu Kontynentalnego 2018/2019
(Bischofshofen, Sapporo, Planica)
KrajLimit
Austria 6
Niemcy 6
Norwegia 6
Słowenia 6
Polska 5
Pozostałe kraje 3