07 stycznia 2019
12:21
Dominik Formela
Dodatkowe konkursy PK w styczniu i lutym

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) podjęła decyzję o dokooptowaniu do kalendarza Pucharu Kontynentalnego 2018/19 dwóch dodatkowych konkursów, które zastąpią odwołane zmagania w Erzurum. Tureckie zawody zostały przydzielone Japończykom oraz Amerykanom.

Przypomnijmy, iż zawody na odbudowanym kompleksie Kiremitliktepe miały odbyć się w dniach 1-2 lutego. Oficjalnym powodem ich odwołania, który podano opinii publicznej, były niespodziewane problemy finansowe komitetu organizacyjnego. Do skutku nie dojdą również konkursy rangi FIS Cup (30-31 stycznia).

[reklama]

Dziś FIS poinformowała, że dodatkowe zawody odbędą się w Sapporo (18 stycznia) oraz Iron Mountain (8 lutego). Takie ruchy nie wpłyną na plany logistyczne poszczególnych reprezentacji, a konkursy odbędą się tuż po piątkowych treningach, które były w planie weekendów w Azji oraz Ameryce Północnej.

Dodajmy, iż odwołanie zawodów w Erzurum może utrudnić Turkom drogę do debiutu w roli organizatorów Pucharu Świata. O woli umieszczenia tej lokalizacji w kalendarzu najważniejszego cyklu w sezonie 2019/20 mówił nam dyrektor PŚ, Walter Hofer. Pełną rozmowę znajdziecie >>>TUTAJ<<<.