10 stycznia 2019
12:34
Adam Bucholz
Bez Klimowa i reszty Rosjan w Predazzo

Jewgienij Klimow nie wystąpi w zawodach Pucharu Świata w Predazzo (HS135). W tym samym czasie rosyjscy skoczkowie będą brali udział w krajowych mistrzostwach w Czajkowskim, będących eliminacjami do Mistrzostw Świata w Seefeld.

Decyzję o braku startu Rosjan we Włoszech przekazał Dmitrij Dubrowski, prezesa Rosyjskiego Związku Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej.

- Klimow nie wystartuje w Pucharze Świata w dolinie Val di Fiemme - informuje działacz: - Po zakończeniu Turnieju Czterech Skoczni potrzebuje chwili wytchnienia. Następnie wystąpi w Mistrzostwach Rosji w Czajkowskim, które będą naszymi eliminacjami do składu na Mistrzostwa Świata. Oczywiście, ze względu na dotychczasowe wyniki, Klimow jest już pewny wyjazdu do Seefeld.

[reklama]

- Mistrz Rosji automatycznie zapewni sobie wyjazd na MŚ w Seefeld. Dlatego w Czajkowskim zaprezentuje się cała krajowa czołówka zawodników. Wystartują także juniorzy - kończy Dubrowski.

W obecnym sezonie Jewgienij Klimow wygrał zawody w Wiśle, zostając pierwszym rosyjskim triumfatorem konkursu oraz liderem Pucharu Świata. Obecnie zajmuje jedenaste miejsce w klasyfikacji generalnej. 67. Turniej Czterech Skoczni zakończył na piętnastej pozycji.