11 stycznia 2019
18:58
Adam Bucholz
PŚ w Predazzo: Ryoyu Kobayashi wygrywa kwalifikacje, Kubacki i Stoch w czołówce, Eisenbichler zdyskwalifikowany!

Ryoyu Kobayashi został zwycięzcą kwalifikacji do sobotniego konkursu Pucharu Świata na skoczni w Predazzo (HS135). Lider cyklu triumfował po skoku na odległość 134,5 m. Trzecie miejsce zajął Dawid Kubacki (132 m), a piąte Kamil Stoch (129 m). Polacy w komplecie awansowali do zawodów.

Podobnie jak to miało miejsce podczas 67. Turnieju Czterech Skoczni, tak i w piątkowych kwalifikacjach w Predazzo Ryoyu Kobayashi nie dał swoim rywalom żadnych szans. Japończyk poszybował na odległość 134,5 metra i okazał się lepszy o 3,8 punktu od Austriaka Stefana Krafta (132 m). Trzecie miejsce zajął Dawid Kubacki (132 m), a tuż za nim sklasyfikowani zostali Norweg Robert Johansson (130 m) oraz kolejny z Biało-Czerwonych, Kamil Stoch (129 m).

Na kolejnych pozycjach sklasyfikowani zostali Roman Koudelka (129 m), Anze Semenic (128 m), Stephan Leyhe (126 m) oraz Karl Geiger (126 m). Czołową dziesiątkę kwalifikacji zamknął Timi Zajc z rezultatem 126,5 metra.

Polacy w komplecie awansowali do sobotniego konkursu na skoczni Trampolino Dal Ben. Szesnaste miejsce zajął Piotr Żyła (128 m), dwudziesty dziewiąty był Stefan Hula (118,5 m), trzydziesty pierwszy Jakub Wolny (117,5 m), natomiast czterdziesty drugi - Maciej Kot (110 m).

Tuż po zakończeniu kwalifikacji zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon został drugi zawodnik 67. Turnieju Czterech Skoczni, Niemiec Markus Eisenbichler.

Kwalifikacje rozegrano w całości z 7. belki startowej.

[reklama]

Początek sobotniego konkursu w Predazzo zaplanowano na 16:00. Godzinę wcześniej rozpocznie się seria próbna.

Wyniki kwalifikacji PŚ w Predazzo (HS135); 11.01.2019
lp.nrimię i nazwiskokrajodl.belkakm/hstylkomp.nota
1 Q 59 KOBAYASHI Ryoyu 134.5 7 90.9 57.0 3.4 146.5
2 Q 52 KRAFT Stefan 132.0 7 90.9 58.0 3.1 142.7
3 Q 53 KUBACKI Dawid 132.0 7 91.2 54.5 5.5 141.6
4 Q 50 JOHANSSON Robert 130.0 7 91.3 56.5 3.8 138.3
5 Q 57 STOCH Kamil 129.0 7 90.4 57.0 3.8 137.0
6 Q 48 KOUDELKA Roman 129.0 7 90.5 57.0 2.0 135.2
7 Q 22 SEMENIC Anze 128.0 7 91.1 55.0 4.2 133.6
8 Q 56 LEYHE Stephan 126.0 7 91.2 55.5 5.0 131.3
9 Q 55 GEIGER Karl 126.0 7 91.4 54.0 5.4 130.2
10 Q 49 ZAJC Timi 126.5 7 90.5 55.5 2.1 129.3
11 Q 54 FORFANG Johann Andre 123.5 7 90.8 54.0 5.1 125.4
12 Q 37 SATO Yukiya 125.0 7 90.6 53.5 2.4 124.9
13 Q 34 FETTNER Manuel 124.5 7 91.2 53.5 3.0 124.6
14 Q 47 WELLINGER Andreas 125.5 7 91.1 54.5 -0.1 124.3
14 Q 35 LANISEK Anze 125.0 7 90.6 54.5 0.8 124.3
16 Q 58 ZYLA Piotr 128.0 7 90.7 48.0 1.8 124.2
17 Q 46 HUBER Daniel 123.0 7 90.8 54.5 1.2 121.1
18 Q 42 GRANERUD Halvor Egner 120.0 7 90.9 53.0 8.0 121.0
19 Q 45 AALTO Antti 121.0 7 90.8 53.5 4.3 119.6
20 Q 24 ASCHENWALD Philipp 121.5 7 90.8 52.5 3.7 118.9
21 Q 26 DAMJAN Jernej 121.0 7 89.9 52.5 3.9 118.2
22 Q 32 AMMANN Simon 120.5 7 91.0 51.5 3.3 115.7
23 Q 30 ITO Daiki 119.5 7 91.2 51.5 4.4 115.0
24 Q 33 SIEGEL David 119.5 7 90.9 52.5 2.2 113.8
25 Q 41 KOBAYASHI Junshiro 120.0 7 90.0 51.0 2.7 113.7
26 Q 31 HAYBOECK Michael 118.0 7 91.4 51.5 5.0 112.9
27 Q 43 PEIER Killian 116.5 7 90.5 52.5 6.1 112.3
28 Q 44 STJERNEN Andreas 118.0 7 91.3 51.0 4.7 112.1
29 Q 25 HULA Stefan 118.5 7 90.7 51.0 3.7 112.0
30 Q 39 FREITAG Richard 117.5 7 90.6 52.5 3.5 111.5
31 Q 36 WOLNY Jakub 117.5 7 90.4 53.0 2.0 110.5
32 Q 40 ZOGRAFSKI Vladimir 115.5 7 90.0 52.5 3.0 107.4
33 Q 4 BARTOL Tilen 117.5 7 90.7 52.0 -0.6 106.9
34 Q 23 LINDVIK Marius 115.0 7 91.0 51.0 3.9 105.9
35 Q 17 INSAM Alex 112.5 7 90.4 51.0 7.2 104.7
36 Q 19 BOYD-CLOWES Mackenzie 111.0 7 90.8 51.5 7.8 103.1
37 Q 14 SCHIFFNER Markus 111.0 7 90.6 51.0 7.4 102.2
38 Q 15 HOERL Jan 110.5 7 90.5 51.0 7.1 101.0
39 Q 27 PREVC Peter 113.0 7 90.4 49.5 2.5 99.4
40 Q 10 ALAMOMMO Andreas 112.5 7 90.8 50.5 2.1 99.1
41 Q 16 KOZISEK Cestmir 110.0 7 90.7 50.5 6.3 98.8
42 Q 29 NAKAMURA Naoki 111.0 7 90.8 51.0 3.9 98.7
42 Q 18 KOT Maciej 110.0 7 90.8 49.5 7.2 98.7
44 Q 6 NOUSIAINEN Eetu 113.5 7 90.9 50.5 -0.3 98.5
45 Q 9 HAUSWIRTH Sandro 111.5 7 90.5 50.5 2.0 97.2
46 Q 20 PEDERSEN Robin 108.5 7 91.1 49.5 8.1 96.9
47 Q 5 MUMINOV Sabirzhan 112.5 7 90.6 49.5 -0.8 95.2
48 Q 3 PETER Dominik 110.5 7 90.7 50.5 -0.1 93.3
49 Q 28 POLASEK Viktor 108.5 7 90.7 49.5 3.4 92.2
50 Q 13 KASAI Noriaki 105.5 7 90.6 50.5 7.1 91.5
51 21 BICKNER Kevin 106.5 7 90.5 49.5 6.0 91.2
52 12 TKACHENKO Sergey 107.5 7 90.7 47.5 4.6 89.6
53 38 FANNEMEL Anders 106.0 7 90.8 49.5 4.3 88.6
54 8 BRESADOLA Davide 105.0 7 90.4 48.0 1.0 82.0
55 11 COLLOREDO Sebastian 102.0 7 90.1 49.5 4.2 81.3
56 7 TOCHIMOTO Shohei 105.5 7 90.5 44.5 0.5 78.9
57 2 CECON Federico 98.0 7 90.0 44.5 0.9 65.8
58 1 BRESADOLA Giovanni 95.0 7 90.2 47.0 2.2 64.2
51 EISENBICHLER Markus DSQ