12 stycznia 2019
10:24
Dominik Formela
FC w Zakopanem: Słoweńcy górą na treningu, Pilch w czołówce

Jaka Hvala i Matevz Samec wygrali serie treningowe, która poprzedzają sobotnie zawody rangi FIS Cup w Zakopanem. Najlepszym z Polaków na Wielkiej Krokwi (HS140) był Tomasz Pilch, który dwukrotnie plasował się w czołowej szóstce. Początek konkursu w samo południe.

W pierwszej rundzie, rozgrywanej z belki nr 24 i 22, żaden ze skoczków nie zdołał dolecieć do 130. metra. Najbliżej tego był niegdysiejszy triumfator zawodów rangi Pucharu Świata - Jaka Hvala (129 metrów; 22. belka). Drugą odległość uzyskał Janni Reisenauer z Austrii (128 metrów; 22. belka), a czołową trójkę zamknął Niemiec Anton Schluetter (126 metrów; 24. belka). Punkt konstrukcyjny, usytuowany na 125. metrze, przekroczył jeszcze Matevz Samec ze Słowenii (125,5 metra; 22. belka).

Najlepszymi z Polaków byli Tomasz Pilch (123,5 metra; 22. belka) i Kacper Juroszek (118,5 metra; 22. belka). W drugiej dziesiątce zameldował się jeszcze Adam Niżnik (117 metrów; 22. belka).

Druga seria przyniosła skrócenie najazdu do 20. i 22. platformy startowej, ale za to dłuższe skoki, które wynikały z poprawiających się warunków wietrznych. Najdalej latał słoweński duet - Matevz Samec (133 metry) i Ernest Prislic (132 metry). Sensacyjnie wysoko uplasował się Ukrainiec - Jewhen Marusiak, któremu 131 metrów dało pozycję nr 3. Próby mierzące 130,5 metra oddali Tomasz Pilch i Jaka Hvala, a na 130. metrze lądowali Nik Fabijan oraz Claudio Moerth. Wszyscy, oprócz ostatniego z wymienionych, najeżdżali na próg z 20. belki. Moerth korzystał z dłuższego rozbiegu, czyli 22. belki.

Szesnaste miejsce zajęli Kacper Juroszek i Mateusz Gruszka (124 metry), a na przełomie drugiej i trzeciej dziesiątki sklasyfikowani zostali Jarosław Krzak (123 metry) i Krzysztof Kieta (122,5 metra).

Kliknij, aby śledzić wyniki NA ŻYWO >>>

Kliknij, aby zobaczyć protokół FIS z wynikami oficjalnego treningu >>>

[reklama]

Wyniki I treningu FC w Zakopanem (HS140); 12.01.2019
lp.nrimię i nazwiskokrajodl.belkakm/h
1 22 HVALA Jaka 129.0 22 94.5
2 60 REISENAUER Janni 128.0 22 94.5
3 20 SCHLUETTER Anton 126.0 24 94.9
4 31 SAMEC Matevz 125.5 22 93.4
5 13 VETELAINEN Jonne 124.0 24 94.0
6 61 SELL Adrian 123.5 22 93.9
6 29 PILCH Tomasz 123.5 22 94.1
8 74 NIETZEL Justin 121.0 22 94.1
8 34 PREVC Cene 121.0 22 94.7
10 68 MAYLAENDER Dominik 120.5 22 94.4
11 46 PRISLIC Ernest 120.0 22 94.5
12 69 JUROSZEK Kacper 118.5 22 94.3
12 56 KYTOSAHO Niko 118.5 22 94.4
14 70 SCHUBERT Johannes 118.0 22 94.4
14 41 AHONEN Mico 118.0 22 94.3
14 33 FABIJAN Nik 118.0 22 94.4
17 24 HOLIK Frantisek 117.5 22 93.8
18 48 NIZNIK Adam 117.0 22 93.9
19 65 FUCHS Tim 116.5 22 94.2
20 63 HUBER Stefan 116.0 22 93.6
21 67 WIENERROITHER Julian 114.5 22 93.8
22 55 SKUPIEN Damian 113.5 22 93.3
22 44 CACINA Daniel Andrei 113.5 22 94.3
24 73 RAINER Stefan 113.0 22 93.5
24 62 WEIGEL Cedrik 113.0 22 93.6
24 36 STURSA Vojtech 113.0 22 93.9
27 64 GRUSZKA Mateusz 112.0 22 93.7
27 51 MARUSIAK Yevhen 112.0 22 93.3
29 66 WINTER Paul 111.0 22 93.5
30 57 ROMBACH Sebastian 110.5 22 94.1
30 43 HEIKKINEN Kalle 110.5 22 94.1
32 49 KAVILO Henri 110.0 22 94.4
32 9 KRZAK Jaroslaw 110.0 24 93.9
32 7 PEKALA Wiktor 110.0 24 94.0
35 10 PAWLOWSKI Szymon 108.5 24 94.2
36 45 VASKUL Andrii 108.0 22 94.2
37 23 POHJOLA Arttu 107.5 22 93.3
38 8 KIETA Krzysztof 107.0 24 92.8
39 21 TURSUNZHANOV Nurshat 106.5 24 93.4
40 72 RUPITSCH Markus 106.0 22 94.0
41 27 RYDL Radek 105.5 22 94.1
42 53 HAFNAR Mark 104.5 22 93.5
42 37 PACURAR Radu Mihai 104.5 22 94.4
42 12 ZELENCHUK Ivan 104.5 24 94.2
45 75 SEIDL Fabian 104.0 22 93.0
45 42 CZYZ Bartosz 104.0 22 93.5
47 25 PODOBNIK Benjamin 103.5 22 92.6
47 14 SPULBER Mihnea Alexandru 103.5 24 94.5
49 59 STOSEL Kacper 103.0 22 94.3
50 40 BUKOWSKI Lukasz 101.5 22 93.6
50 3 ZAPOTOCZNY Szymon 101.5 24 94.5
52 32 SRSEN Gasper 100.0 22 93.9
53 47 JOJKO Szymon 99.0 22 93.6
54 39 FELDOREAN Andrei 98.5 22 93.2
55 6 JOJKO Arkadiusz 97.5 24 93.7
56 30 DOBRE Bernard 97.0 22 93.4
57 16 SIKOLA Jakub 95.5 24 94.3
58 26 DEVYATKIN Nikita 93.5 22 92.3
59 2 KLIMOWSKI Bartlomiej 93.0 24 92.9
60 5 ZYGMUNTOWICZ Krystian 92.5 24 93.5
61 35 SAFONOV Gleb 83.5 22 94.4
61 28 PRESTERL Domen 91.5 22 93.3
61 15 NIEMCZYK Karol 83.0 24 94.8
1 LEJA Krzysztof
4 HABDAS Jan
11 LASOTA Damian
17 KALINICHENKO Vitaliy
18 VAVERKA Petr
19 MOERTH Claudio
38 KELLERMANN Sebestian
50 SELCER Radek
52 DOLEZEL Dusan
54 HOLUB Benedikt
58 HAAGEN David
71 LIENHER Maximilian
Wyniki II treningu FC w Zakopanem (HS140); 12.01.2019
lp.nrimię i nazwiskokrajodl.belkakm/h
1 31 SAMEC Matevz 133.0 20 92.3
2 46 PRISLIC Ernest 132.0 20 93.2
3 51 MARUSIAK Yevhen 131.0 20 92.3
4 29 PILCH Tomasz 130.5 20 93.2
4 22 HVALA Jaka 130.5 20 93.6
6 33 FABIJAN Nik 130.0 20 93.1
6 19 MOERTH Claudio 130.0 22 94.2
8 63 HUBER Stefan 129.5 20 92.8
8 52 DOLEZEL Dusan 129.5 20 92.5
8 20 SCHLUETTER Anton 129.5 22 94.1
11 41 AHONEN Mico 128.0 20 93.2
12 34 PREVC Cene 126.5 20 93.3
13 60 REISENAUER Janni 126.0 20 93.2
14 70 SCHUBERT Johannes 125.0 20 93.0
15 43 HEIKKINEN Kalle 124.5 20 93.0
16 69 JUROSZEK Kacper 124.0 20 92.8
16 64 GRUSZKA Mateusz 124.0 20 93.0
16 17 KALINICHENKO Vitaliy 124.0 22 93.5
19 65 FUCHS Tim 123.5 20 93.0
20 9 KRZAK Jaroslaw 123.0 22 93.3
21 8 KIETA Krzysztof 122.5 22 92.6
22 74 NIETZEL Justin 122.0 20 92.5
22 58 HAAGEN David 122.0 20 92.5
22 13 VETELAINEN Jonne 122.0 22 93.2
25 61 SELL Adrian 120.5 20 92.7
25 57 ROMBACH Sebastian 120.5 20 92.6
27 68 MAYLAENDER Dominik 120.0 20 93.1
28 40 BUKOWSKI Lukasz 119.5 20 92.2
29 56 KYTOSAHO Niko 119.0 20 92.7
29 49 KAVILO Henri 119.0 20 93.3
31 67 WIENERROITHER Julian 118.0 20 92.5
32 32 SRSEN Gasper 117.0 20 93.2
33 27 RYDL Radek 116.5 20 93.2
34 66 WINTER Paul 116.0 20 92.7
35 62 WEIGEL Cedrik 115.5 20 92.5
35 7 PEKALA Wiktor 115.5 22 93.2
37 48 NIZNIK Adam 115.0 20 92.4
38 24 HOLIK Frantisek 114.5 20 92.7
39 45 VASKUL Andrii 114.0 20 92.8
39 36 STURSA Vojtech 114.0 20 92.5
41 5 ZYGMUNTOWICZ Krystian 113.0 22 93.2
42 18 VAVERKA Petr 112.5 22 93.7
43 72 RUPITSCH Markus 111.5 20 92.8
44 71 LIENHER Maximilian 111.0 20 93.0
45 53 HAFNAR Mark 110.5 20 92.3
46 6 JOJKO Arkadiusz 109.5 22 92.9
47 23 POHJOLA Arttu 107.5 20 91.4
48 55 SKUPIEN Damian 107.0 20 91.3
48 44 CACINA Daniel Andrei 107.0 20 93.2
50 1 LEJA Krzysztof 106.5 22 93.5
51 75 SEIDL Fabian 106.0 20 91.7
52 37 PACURAR Radu Mihai 105.5 20 92.8
53 38 KELLERMANN Sebestian 105.0 20 92.6
53 14 SPULBER Mihnea Alexandru 105.0 22 93.9
55 73 RAINER Stefan 104.5 20 92.2
56 59 STOSEL Kacper 104.0 20 93.0
56 30 DOBRE Bernard 104.0 20 92.7
56 25 PODOBNIK Benjamin 104.0 20 91.8
56 15 NIEMCZYK Karol 104.0 22 94.2
60 10 PAWLOWSKI Szymon 103.0 22 93.5
61 12 ZELENCHUK Ivan 102.5 22 93.1
61 3 ZAPOTOCZNY Szymon 102.5 22 93.2
63 47 JOJKO Szymon 102.0 20 92.3
63 39 FELDOREAN Andrei 102.0 20 92.0
65 54 HOLUB Benedikt 100.5 20 92.5
65 16 SIKOLA Jakub 100.5 22 93.8
67 50 SELCER Radek 100.0 20 91.7
68 28 PRESTERL Domen 99.5 20 92.0
69 2 KLIMOWSKI Bartlomiej 98.0 22 92.2
70 11 LASOTA Damian 95.5 22 93.4
71 42 CZYZ Bartosz 95.0 20 92.2
72 26 DEVYATKIN Nikita 94.5 20 91.5
73 35 SAFONOV Gleb 80.0 20 92.6
73 21 TURSUNZHANOV Nurshat 88.0 22 91.4
4 HABDAS Jan