19 października 2018
10:29
Dominik Formela
Rosjanie ogłosili skład na inaugurację Pucharu Świata

Jewgienij Plechow, debiutujący w Pucharze Świata w roli głównego trenera reprezentacji Rosji, podał nazwiska czterech skoczków, którzy za niespełna miesiąc pokażą się przed wiślańską publicznością na obiekcie im. Adama Małysza. Przedstawiciele Sbornej wskazali też kadrę na pierwsze zmagania w ramach Pucharu Kontynentalnego 2018/2019.

W tym tygodniu triumfator Letniego Grand Prix 2018, Jewgienij Klimow, pojawił się w Moskwie, aby przed rozpoczęciem zimy spotkać się z przedstawicielami mediów. Jak przyznał 24-latek, którego historię przedstawialiśmy >>>TUTAJ<<<, poczucie satysfakcji da mu zakończenie nadchodzącego sezonu Pucharu Świata w czołowej "10". Nie ukrywa jednak, że jego największe marzenia dotyczące kariery skoczka wiążą się z osiągnięciem sukcesu podczas igrzysk olimpijskich, Turnieju Czterech Skoczni. Dużym celem jest także sięgnięcie po Kryształową Kulę.

Klimow ma świadomość, że tej zimy na jego osobie skupi się znacznie więcej osób, co będzie wytwarzać dodatkową presję przy okazji startów, zwłaszcza tych na początku sezonu. Jego narzędziem w walce z opinią publiczną mają być m.in. koledzy z kadry. - Planujemy wspólnie radzić sobie z presją, każdy w zespole będzie wspierał drugiego - mówi Rosjanin cytowany przez serwis skijumpingrus.ru.

- Podobnie jak wielu innych sportowców, ja, a także reszta członków drużyny, mamy talizman. Jest nim nasza maskotka, Dmitrij Wasiljew - śmieje się Klimow. Blisko 39-letni weteran również znalazł się w składzie na Puchar Świata w Wiśle. Oprócz Klimowa, będą mu towarzyszyć jeszcze Denis Korniłow i Michaił Nazarow. Sezon 2018/2019 od występów w Pucharze Kontynentalnym rozpoczną natomiast Ilmir Hazetdinow, Michaił Maksimoczkin, Aleksandr Bażenow oraz Roman-Siergiejewicz Trofimow.

Progres dokonany już podczas pierwszych miesięcy pracy Plechowa dostrzegają też przedstawiciele rosyjskiej federacji skoków narciarskich i biathlonu. - Oprócz talentu Klimowa, to praca wykonana przez sztab szkoleniowy odegrała ogromną rolę w sezonie letnim. Przed igrzyskami w naszym zespole panowała niewielka konkurencja. Trenerzy trzymali się tych samych nazwisk, a to nigdy nie jest dobre. Teraz w reprezentacji pojawił się prawdziwy duch drużyny, który pomaga stawiać wyższe cele. Najważniejsze, aby teraz przenieść letnią dyspozycję do warunków zimowych - uważa Aleksiej Gorcholin, wiceprezydent federacji.

W najbliższym czasie Rosjanie odbędą pierwsze zgrupowanie na torach lodowych. Odbędzie się ono w Oberstdorfie, gdzie skoczkowie przetestują też nowy sprzęt, przygotowany z myślą o sezonie zimowym.

[reklama]

Skład Rosji na PŚ w Wiśle (HS134):

- Denis Korniłow (42. miejsce w PŚ 2017/2018);

- Jewgienij Klimow (65. miejsce w PŚ 2017/2018);

- Dmitrij Wasiljew (69. miejsce w PŚ 2017/2018);

- Michaił Nazarow.

Program PŚ w Wiśle (HS134):

Piątek, 16.11.2018

11:00 - Odprawa techniczna

16:00 - Oficjalny trening

18:00 - Kwalifikacje

Sobota, 17.11.2018

15:00 - Seria próbna

16:00 - Pierwsza seria konkursu drużynowego

Niedziela, 18.11.2018

14:00 - Seria próbna

15:00 - Pierwsza seria konkursu indywidualnego