05 listopada 2018
19:54
Adam Bucholz
Inauguracja w Wiśle bez Petera Prevca

Peter Prevc nie wystąpi w inauguracyjnych zawodach Pucharu Świata na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle (17-18 listopada). Informację potwierdził trener reprezentacji Słowenii, Gorazd Bertoncelj.

Zdobywca Kryształowej Kuli wciąż nie doszedł do całkowitej pełni zdrowia po kontuzji kostki. Gwiazda słoweńskiego sportu spędziła przed miesiącem dwa tygodnie na regeneracji w ośrodku Spa. Obecnie stara się jak najszybciej powrócić do rywalizacji z najlepszymi na skoczni.

[reklama]

Triumfatora 64. Turnieju Czterech Skoczni zabraknie jednak w Wiśle. - Peter wciąż trenuje i oddaje dobre próby. To nie są jeszcze jego najlepsze skoki, ale w tej sytuacji to w pełni zrozumiałe. Cały czas odczuwa także ból w kostce - wyznaje Gorazd Bertoncelj.

Trener Słoweńców ma obawy jak walczący z bólem mistrz świata w lotach z 2016 roku spisałby się na listopadowym zeskoku skoczni w Wiśle. Jak zapewnia Bertoncelj, Peter Prevc powróci do Pucharu Świata najpóźniej podczas zawodów w Engelbergu. Szkoleniowiec liczy jednak na występ swojego najbardziej utytułowanego skoczka już podczas drugiego weekendu sezonu w Ruce.